אאא

חטיפת תלמידי הישיבה:  בדרשה שמסר אתמול (רביעי) המוהרא"ש מיבניאל בפני קהל נשים, טען הרב כי שלושת תלמידי הישיבה החטופים - אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל - עדיין בחיים.

בפתח שיעור שמסר בפני מאות נשים אמר הרב: "אנחנו נמצאים עכשיו בצרה גדולה מאוד, בני עוולה, פראי אדם ישמאעלים, חטפו שלושה בחורים. כל עם ישראל וכל העולם כולו מתאחדים יחד ומאוחדים יחד כי הילדים חפים מפשע ולא עשו שום דבר".

"שהקדוש ברוך הוא ישמע את תפילותינו, שנשמע בשורות טובות עם הילדים - שהם עדיין חיים, כי הם צריכים הרבה הרבה רחמים. יש פה עסק עם רוצחים בדם קר, פראי אדם, וצריכים רחמים רבים שנשמע שהם חיים".

כזכור, בשיחה עם "כיכר השבת", סיפר אמש (רביעי) הגאון רבי בנימין אלישיב, בנו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, כי ערך גורל הגר"א בניסיון לנסות לברר מידע על מצבם של החטופים.

הגורל, נערך באמצעות פתיחת ספר תנ"ך באופן אקראי וקישור הפסוקים המופיעים בעמוד שנפתח לשאלה העומדת על הפרק. מטרתו היא לקבל תשובה לשאלות בעלות חשיבות רבה. התוצאה שקיבל הרב, לדבריו, הייתה: "הוא בא עד לחי ופלשתים הריעו לקראתו ותצלח עליו רוח ה''".פסוק בנביא שופטים, פרק ט"ו, פסוק י"ד.

הרב בנימין אלישיב הסביר על התוצאה: "הפלשתים תפסו את שמשון, שבו אותו, קשרו את ידיו והוא הצליח להוציא את החבלים וזה מרמז שהם ישוחררו". הרב אלישיב אומר כי לפי הפסוק "יודעים איפה הם (החטופים. צ"ג) נמצאים, באזור חברון. כתוב שהם היו בלחי ויודעי דבר אומרים שזה באזור חברון. השם יעזור שיהיו חיים. זה בעיקר מראה שהם חיים. צריך להתפלל שהם יחזרו בחיים".