הרב ניר בן ארצי (צילום: ויקפדיה)
הרב ניר בן ארצי (צילום: ויקפדיה)
אאא

בעוד העיתונות בעולם מדווחת על הצונאמי בעקבות רעידת האדמה ביפן, אנו מעלים שוב את דבריו של הרב ניר בן ארצי מלפני כחודש וחצי, בתוכנית "בהילוך שישי" עם מרדכי לביא ברדיו "קול חי".

בתום הראיון המנבא תוהו ובוהו בעולם, אומר הרב בן ארצי: "כל מה שדברנו עכשיו זה מוקלט, ועוד חודש נדבר על זה עוד פעם ותשמע ותראה את השינוי מה שקורה בכל העולם כולו."

פחות מחודש מקיום הראיון היתה רעידת האדמה בניו זילנד, והנה הבוקר רעידת אדמה קשה ביפן, המלווה בצונאמי.

כך אמר הרב בן ארצי בראיון: "ימשיכו השטפונות משבוע לשבוע יתגברו, רעידות אדמה ימשיכו, יהיה צונאמי רוחות קשות, יהיה דברים קשים בכל עולם כולו. כל זה בשביל להביא גאולה ברחמים לעם ישראל. זה לא זמן שחולף, אמרו את זה מזמן ודברו על המשיח וגאולה, זה היה על יבש היום זה רטוב וחי וכולם מרגישים. זה ידוע בעולם."

לדברי הרב בן ארצי, כל האירועים הם סימני הגאולה ורמז לעם ישראל לעלות ארצה: "התקופה הזאת זה זמן של גאולה לעם ישראל. כל השלילי בעולם יתפרק דרך אסונות טבע מה שקוראים, השטפונות והרוחות הקשות. דרך הסיבוכים בין המדינות, כל המדינות בעולם יסתבכו אחד עם השני ועם עצמם. הכלכלה באמריקה ובאירופה תמשיך להתפרק. היהודים צריכים לבוא דחוף מאוד ולא יהיה שום תקומה ולא לקנות בזול כדי למכור ביוקר. כי לא יוכלו לעשות עם זה כלום."

"הרוחות הקשות ימשיכו"

לדברי הרב יהיו "שטפונות ורוחות קשות, העולם הולך להשתנות, העולם כולו נמצא בתוהו ובוהו העולם כולו נמצא בשגעון, חוץ מארץ ישראל. זה הסימן בכל שבוע עוד סימנים ועוד סימנים עד בלי די, גם ככה הם יבואו לארץ ישראל. הסימנים שנותן בורא עולם כל אחד יכול להבין אותם האלו כבר חודשים, אבל זה מתגבר מיום ליום. בשבוע הבא זה יתגבר יותר ובכל שבוע השטפונות ימשיכו להתגבר, הרוחות קשות ימשיכו, הבוץ ימשיך להתגבר."

הרב הסביר את כל המתרחש כהזדמנות שהקב"ה נותן לאנשים לחזור בתשובה: "עם ישראל צריך להבין תמיד יהיה הפרעות, בזמן כזה עכשיו שכל העולם יודע שהולך לקרות משהו בעולם. אבל מה שהולך להיות בעולם זה שכל הטומאה כל הדבר הרע שבעולם הולך להתפרק. יודעים את זה גדולי תורה, בגלל שאורו של משיח הכל הולך להתגלות הטוב, הולך לצמוח וכל השחיתויות והדברים הרעים שעשו אנשים הכל הולך לצוף. הקב"ה הולך לזכך ולנקות את העולם כולו."

גם הנושא האשכנזי-ספרדי שהעסיק את הציבור החרדי בתקופה האחרונה עלה בראיון. "כל היהודים כשרים וטובים צריכים כולם להתחבר ביחד, אין רב אשכנזי ורב ספרדי, כל הרבנים בארץ צריכים להתלכד כמו בימים שהיה הרב שפירא והרב אליהו. היו ביניהם אהבה ושלום היו צדיקים גדולים. אין הבדל בין הרבנים, צריכים להתלכד ולהתאחד ולהגן על עם ישראל. אין ספרדי, אין חרדי, כולם צריכים להיות ביחד ולהתלכד כי אם לא יתלכדו בשכל, יתלכדו בלחצים ובפחדים מרבש"ע."

מה המליץ הרב לעשות? במה להתחזק?

"לעשות את מה שכתוב בעשרת הדיברות, אנשים כולם צריכים לאהוב זה את זה לוותר זה לזה, לעשות הרבה חסד, הרבה צדקות. קודם כל, תיקון המידות, להיות בן אדם, לוותר בכבישים, לעזור לנזקקים, לא לבייש ולא לפגוע בבני אדם להתאחד ולהתלכד, לקבל אורחים, שיהיו לב אחד." כך ביקש הרב בן ארצי ואמר שהוא משתמש במתנת הא-ל שקיבל כדי לעזור לעם ישראל ולהעביר את המסרים החשובים.