המקובל הרב יעקב עדס  (צילום: פלאש 90)
אאא

ירושלים תחת מצור, היום שאחרי: אלפי נהגים ונוסעים נתקעו בסוף השבוע בכבישי ירושלים ובדרך אליה בשל סופת השלגים שפקדה את העיר. ירושלים הייתה תחת מצור, בדיוק בעשרה בטבת, אז החל המצור על ירושלים.

המקובל הרה"צ רבי יעקב עדס אומר הבוקר (ראשון) בשיחה בלעדת ל"כיכר השבת" כי המצור על ירושלים הוא בשל מעצרם של תלמידי הישיבות שלא התייצבו בלשכות הגיוס.

"יש כלל, כשיש גזרה - למשל הצונאמי - לכל אחד יש לו את החשבונות הפרטים שלו, אף אחד לא מת בגלל העברות של אחרים, אבל זה שעשו את זה מהשמיים כגזירה כללית, זה בא לעורר את העולם", אומר הרב עדס בפתח דבריו.

"אותו הדבר פה, כל אחד שסבל זה חשבון פרטי שלו - אנחנו לא נכנסים לזה, אבל חוץ מחשבון פרטי יש פה גזירה ציבורית, צריך לעשות חשבון נפש ציבורי, האם יש פה משהו ציבורי לא בסדר שדומה לזה", ממשיך הרב עדס בדבריו הנוקבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מה פה היה?", המשיך הגר"י עדס, "שמו אנשים בבית סוהר, בשבועות האחרונים שמו בבית סוהר בני ישיבות על זה שלא הלכו לצבא, ואחרי זה שמו בבית סוהר את אלו שבאו להפגין בגלל זה. וזה עניין כללי, זה הממשלה, הממשלה זה בשליחות העם".

הגר"י עדס מבקש להדגיש פעם נוספת ואומר: "יש את ההיבט הפרטי - שכל אדם והחשבונות שלו עם בורא עולם, ויש את ההיבט הציבורי כאשר זה בא בצורה כללית שבזה צריך לעשות חשבון נפש ציבורי".

בהמשך דבריו הסביר הגר"י עדס את ההיבט הציבורי: "הייתה עבירה ציבורית, לקחו בחורי ישיבה לכלא על בסיס הגזירה, זה בשיח הציבורי, כל הסיפור זה בדיוק בימים האלו (מצור השלג על ירושלים - י.כ.), אתה רואה ממש את ההתאמה של הימים".

 האזינו לדבריו של המקובל הרב יעקב עדס.