אאא

קרב רב: ימים ספורים לאחר הכרזתו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגאון רבי עובדיה יוסף כי מועמדו למשרת הראשון לציון הוא בנו הגאון רבי יצחק יוסף, מתברר כי יש מי שלמרות זאת פועל עבור מועמדים אחרים.

במוצאי שבת פנה הגר"ע יוסף לחברי הגוף הבוחר וביקש מהם להצביע ולפעול למען בנו הגאון רבי יצחק יוסף שיבחר לתפקיד הרב הראשי הספרדי.

הגר"ע פנה גם לחברי גוף הבוחר המקורבים לראשון לציון הרב שלמה משה עמאר ואמר כי גם הרב עמאר תומך בבנו הגר"י, וציין כי כך גם הוא הבטיח לו. "גם הרב הראשי הרב עמאר הבטיחני שהוא יתמוך בבני הגאון רבי יצחק, ואמר שהוא יעשה כל מי שאחליט שהוא יהיה רב הראשי, הוא יתמוך בו. לכן רבותי אין מחלוקת, כולם שווים", אמר הגר"ע.

אך ל"כיכר השבת" נודע כי מתחת לפני השטח הרב עמאר עובד שעות נוספות עבור מועמדו לתפקיד הרב ציון בוארון. הרב עמאר נפגש עם חברי גוף הבוחר ומבקש מהם לתמוך ברב בוארון וזאת בניגוד להבטחה שנתן לגר"ע יוסף.

אתמול (ראשון) הגיע הרב עמאר כשהוא מלווה ברב בוארון לביתו של הרב שלמה קורח, רב העיר בני-ברק, וביקש ממנו לקבל את תמיכתו בגוף הבוחר עבור הרב בוארון. הרב קורח סירב לבקשה.

עוד נודע ל"כיכר השבת" כי בסוף השבוע נפגש הגר"ש עמאר עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ובמהלך הפגישה ביקש הרב עמאר את תמיכת ראש העיר ברב ציון בוארון. 

גם אנשיו הקרובים של הרב עמאר עובדים בימים אלו שעות נוספות עבור בחירת הרב בוארון. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתנועת ש"ס לא אוהבים במיוחד את דפוס ההתנהגות של הגר"ש עמאר. אחד מבכירי המפלגה אומר ל"כיכר השבת" כי "הרב עמאר הצהיר תחת כל מיקרופון רענן במשך 10 שנים שהוא תלמידו המובהק של מרן הרב עובדיה יוסף. אבל פתאום הרב עמאר עושה בדיוק את ההפך מבקשתו של הרב עובדיה, וזאת לאחר שהוא הבטיח לרב כי הוא יתמוך במועמד שלו". 

כזכור, אתמול דיווחנו כי הרב יהודה דרעי, רבה של באר שבע הודיע כי בכוונתו לפרוש מהמירוץ לרבנות הראשית במידה ואכן הגר"י יוסף יהיה מועמדה של ש"ס לתפקיד.

"אני לעולם לא אתמודד נגד מועמד של מרן הרב עובדיה יוסף. אני אתמודד רק אם ישתנו דברים. מה שמרן הרב עובדיה יוסף יגיד - אני יעשה. לא אסור ימין או שמאל", אמר הגר"י דרעי. 

מקורביו של הרב ציון בוארון אומרים ל"כיכר השבת" כי הם גאים שהרב בוארון זוכה לתמיכה רחבה מכל קצות הקשת ובמיוחד ממורו ורבו והחברותא שלו במשך שנים רבות, הראשון לציון הרב שלמה עמאר.

בסביבתו של הרב עמאר סירבו התייחס לדברים.