אאא

הרב יאשיהו פינטו ייפגש עם הנשיא חסן רוחאני? על פי דיווח ב'מעריב', המועצה האמריקאית-איראנית, מכון מחקר הפועל בארה"ב ומנסה ליצור דיאלוג בין שתי המדינות, הזמין את הרב פינטו למפגש עם הנשיא רוחאני.  

על פי הפרסום, המפגש אמור להתקיים ב-26 בספטמבר, במהלך עצרת האו"ם שתערך בניו יורק, וישתתף בה בפגישה, גם שר החוץ שלאיראן מוחמד ג'וואד זריף. 

עוד עולה מהדיווח כי מקורביו של הרב פינטו היו מעורבים בהזמנת הפגישה עם נשיא איראן, לאחר שפינטו יתייעץ עם גורמי ממשל בארץ הוא יחליט אם לקבל את ההזמנה, שבהפקתה היו כאמור מעורבים מקורבי הרב - אנשי עסקים איטלקיים "שיש להם מהלכים בקרב ראשי המשטר האיראני".

הרב פינטו אמר למקורביו, כי במידה וייפגש עם רוחאני, ינסה להניא אותו מקידום תוכנית הגרעין האיראנית. 

לא ברור, למה האיראנים שכל הנראה לא מעוניינים במקובל שיטיף להם לביטול תכניתם הגרעינית, הזמינו דווקא את הרב פינטו. סביר להניח שמדובר בתעלול יח"צני כפי שהייתה ברכתו בחשבון הטוויטר שלו לעם היהודי, שהוכחשה אחר כך על ידי בכירים בממשל. 

בהזמנה למפגש נכתב כי "הנשיא האיראני יישא בפני הנוכחים נאום קצר ובו ידבר על הגישה מדינית שלו כלפי היחסים בין איראן לאצרות הברית. הנשיא רוחאני מבקש לפתור באופן ידידותי ורציני את הבעיות במערכת היחסים עם ארצות הברית. הנשיא הוא איש פרגמטי".