אאא

רבבות בנות חרדיות בכל רחבי הארץ פתחו אתמול (שני) את שנת הלימודים החדשה עם שובן לספסל הלימודים בבתי הספר והסמינרים.

אך כבכל שנה, גם השנה ישנן בנות רבות שנשארות מאחור ואינם זוכות להתחיל את השנה יחד עם חברותיהן, כאשר מדובר בעיקר בבנות ממוצא מזרחי שאינן מתקבלות וזאת על רקע אפליה ומתיחות בין עדתית.

מנתונים שפורסמו ב"כיכר השבת" לפני מספר שבועות עולה כי מאות בנות מכל הריכוזים החרדים ובהם בני ברק, ירושלים, אלעד, ביתר, מודיעין עילית ובית שמש לא שולבו עדיין במסגרת לימודים מסודרת.

ל"כיכר השבת" נודע כי מאחורי הקלעים, מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן מודע לבעיה החמורה ופעל כדי לעשות סוף לתופעה. למקורביו, הוא העביר לאחרונה מסר ברור וחד-משמעי לפעול ככל יכולתם על-מנת שלא תישאר בת ישראל ללא סמינר ומקום לימודים.

אל מעונו של מרן ראש הישיבה ברחוב חזון איש 5 בבני-ברק הגיעו הורים רבים, אבות דואבים ואמהות בוכיות, לצד בנותיהן, אשר תינו את צערן ועוגמת הנפש על-כך שבנותיהן הטובות נדחו על הסף ללא סיבה מוצדקת ונותרו ללא מקום לימודים.

ראש הישיבה שמע את המקרים, וכאב עד למאוד את העובדה כי ישנן בנות הנשארות ללא מקום לימודים תוך סכנה גדולה לרמתם הרוחנית, שאחריתה מי ישורנה.

בעקבות כך, החליטו מקורביו להתערב ככל יכולתם ולפעול בנידון עד למציאת פתרון לכל אותן בנות אשר נדחו ללא סיבה מוצדקת.

בימים האחרונים נפגשו מקורביו ובני ביתו של מרן הגראי"ל עם עשרות מנהלי בתי-ספר וסמינרים והפעילו עליהם "לחץ כבד" על מנת לקבל את הבנות המסכנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בראש הפרויקט לשיבוץ הבנות, עומדים נכדו ונאמן ביתו של רה"י, הרב דוד שפירא, וכן מ"מ ראש עיריית אלעד ומחזיק תיק החינוך, זליג אורלנסקי, כשהם עצמם ושליחים מטעמם פנו לכל מי שניתן על מנת לשלב את הבנות במסגרות לימוד חרדיות.

ל"כיכר השבת" נודע כי המאמצים הרבים נשאו פרי וכבר אמש שולבו רוב הבנות מהעיר אלעד שנותרו ללא סמינר, כשהן משולבות במוסדות החינוך בעיר. גם בעיר בני-ברק נערכות הבוקר פגישות קדחתניות במאמץ אחרון על-מנת למצוא פתרון ראוי לבנות העיר שנשארו ללא מסגרת לימודים.

א.מ. תושב אלעד, אב לבת שהתקבלה רק הבוקר לסמינר, בעקבות מאמציהם ופעילותם של העסקנים, אומר ל"כיכר השבת, כי "מדובר בעבודת קודש של ממש. ב"ה שיש הנהגה רוחנית שהחליטה להיכנס לעובי הקורה ולעקור את האפליה העדתית מהשורש".

לדבריו, אין לתאר את הלילות ללא השינה שעברו על משפחתו בחודשים האחרונים. "ללא הפעילות של אנשי ביתו של ראש הישיבה, בתי הייתה חלילה נשארת בבית, מה שהיה גורם לפגיעה רוחנית ורגשית גדולה", הוא מוסיף.