אאא

רבבות בני ישראל התכנסו אמש (ראשון) ברחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, לזעוק ולהתחנן עבור רפואת מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה, המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ בקומה השמינית בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים.

לצד גדולי ישראל, בניו של מרן, חברי מועצת חכמי התורה, ראשי ישיבות, רבנים ומקובלים, הגיע גם הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, להשתתף בעצרת התפילה.

בסיומה, שוחח הרב עמאר עם כלי התקשורת, דיבר על כאבו ממצבו של מרן הגרח"ע יוסף, והתייחס לראשונה, לקרבות הירושה המתחוללים בחלק מכלי התקשורת, בעוד מרן נאבק על חייו.

"אנחנו במשבר נורא, אנחנו בשברון לב אמיתי, אין לנו פה להשיב ולא מצח להרים ראש, מהכאב והסבל, אנחנו לא מפסיקים, אבל כנראה לא מספיק מה שאנחנו עושים", פתח הרב עמאר.

- מה עושים עם המחלוקת שמתפזרת בו על הבמה גם ברגעים הקשים האלה?

"לא צריך לשים לב לשום דבר, זה לא זמן לכל הקטנוניות ולא לכל מחלוקת, אין מי שראוי להיות, אני בכל אופן לא ראוי להיות עפר תחת כפות רגליו, ואני לא אומר את זה היום - אמרתי את זה כל השנים, ההתבטלות שלי למרן היא... אני זה לא חוכמה, כי אני באמת בטל ומבוטל, גם גדולי הגדולים, גדולים אמיתיים התבטלו בפניו, בהלכה ובפסיקה".

- מה שהרב אומר בעצם שאף אחד לא יכול לרשת את מרן

"זה דברים של בדיחות, של צחוק, גם זה פשיעה גדולה מי שמדבר, זה צחוק, מי יכול לרשת, מי יכול להיכנס, מה שייך, אני מתפלא איך בכלל מדברים ועוד בזמן כזה, זה חסר לב, זה חוסר טעם, זה חוסר דעת, אני לא יודע - מחילה שאני מדבר ככה, אבל אין לי מילים אחרות, זה מעורר את כל ה...".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"יש בכלל בדור... בפסקים הכי קשים שכתבנו תמיד, אלמלא הוא שנתן לנו דחיפה, אלמלא הוא שנתן לנו גב לא היינו יכולים לעמוד. גם בעגונות, גם בהיתר ממזרים, גם בעניין של פצוע דכא, היו מעשים נוראים, מי יכול חס-ושלום זה דברים של ילדים קטנים, משחקים בגן, זה קטנות דמוחין, חבל חבל".

- אנשים מאשימים דווקא את הרב ואת סביבתו בהצתת הנושא הזה

"אני אשם בכל, אני יודע, אבל אשמים אנחנו, אני אשם ואני אשם, ברוך השם. אני בוכה יומם ולילה, 'הייתה לי דמעתי לחם יומם' ולילה, השם יודע, מישהו רואה מה שאני קם לילות שלמים, תפילות, הלוואי רק שיתקבלו התפילות יגידו אנשים.... רק שיתקבלו התפילות שמרן יקום על רגליו, כדאי לנו כל האשמות, רק שיקום יהיה בריא, יחזור שלם בגופו, שלם בנפשו, שלם בתורתו, שלם בהנהגתו לעם כולו".

בעת צאתו, ניגש הרב עמאר לרבי שלום הכהן, ראש ישיבת "פורת יוסף" וחבר מועצת חכמי התורה, לחץ את ידו ונישק אותה, ואיחל שיהיו בשורות טובות, אך הרב שלום כהן נראה כשהוא מסרב ללחוץ את ידו ומביע אי נחת מהמעמד.

כזכור, "קרב הירושה", החל עם הפרסום בשבוע שעבר בעיתון "מעריב", בשם מקוריבו של הראשון לציון הרב עמאר, לפיהם, מרן הגרח"ע יוסף הכתיר אותו בבית-החולים כיורשו וכי הוא ה"מרן הבא". לאחר הפרסום לשכתו הוציאה הכחשה לפיה הרב מתנגד לכל הדיבורים הללו ואינם נעשים על דעתו.