אאא

ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך, בהתבטאות נדירה: ההתחזקות של רוסיה בתקופה האחרונה והפחד של העולם מרוסיה הם הסימנים לביאת המשיח.

במהלך דברי חיזוק שמסר בכנס לאלפי אברכי רשת הכוללים "רב פעלים" שבראשות הגאון רבי יורם אברג'ל שנערך אמש (שני) בנתיבות התייחס הגר"מ שטרנבוך לסימנים לבוא המשיח.

"אנחנו רואים התגברות של רוסיה, כבשו את האי קרים, מקובל בידינו מתלמידי הגר"א איש מפי איש, שאמר לפני פטירתו שזה סימן לרגלי משיח, הגאון רבי שמחה זלייג - שגם לו מקובל מתלמידי הגר"א, שרוסיה תתחזק קודם ביאת המשיח, והאומות יפחדו מהם", אמר הראב"ד.

"תמיד כשרוסיה מתעצמת ומתגברת זה סימן שביאתו קרובה. המשיח עומד אחר כותלנו, מציץ מן החרכים, מתי יוכל לבוא,, הוסיף הרב שטרנבוך.

הראב"ד המשיך ואמר כי "לפי השמועה, ר' חיים מבריסק אמר 'התגברות רוסיה סימן להתגברות הקליפה שקודם המשיח', אין הכוונה שוודאי יבוא משיח אלא זמן מסוגל לפעול לביאת המשיח".

בסיום דבריו, שיבח הרב שטרנבוך את הרב ברג'ל ואמר: "כתוב: 'עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר', מה הכוונה? יש תומך ויש מחזיק. תומך מאושר אבל אם הוא מחזיק זה יותר. על הכתפיים הוא מחזיק הרבה בני תורה ולכן אני אומר אשריו, אשרי חלקו, ואנחנו מברכים אותו שיזכה להגדיל תורה ולהאדירה".

"הקדוש ברו הוא יעזור אותנו בזכות התורה הקדושה, בזכות מה שאנו עומדים בניסיונות קשים של חבלי משיח, יאמר ויחיש גאולתינו ונקבל פני משיח צדקנו במהרה בימינו בקרוב".

לאחר דבריו ולבקשתו נערך מעמד קבלת עול מלכות שמים בהשתתפות אלפי האברכים.

צפו בוידאו

הראב"ד הגר"מ שטרנבוך בכינוס, אמש (צילום: גיל טויטו)
הראב"ד הגר"מ שטרנבוך בכינוס, אמש (צילום: גיל טויטו)