אאא

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת קיים לאורך הלילה והבוקר הערכת מצב עירונית בשיתוף כל גורמי ההצלה והביטחון שחברו לעיריית ירושלים במהלך הסופה הפוקדת את העיר.

מעוצמת הסופה נחסמו צירי התנועה והכניסות לעיר, ואנשים רבים נתקעו לאורך צירי התנועה המובילים לעיר והצירים המרכזים בעיר.

ראש העיר ניר ברקת פנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה וגייס את רכבי משמר הגבול לסייע בפינוי האנשים התקועים בצירי התנועה. בנוסף, פנה ברקת לרמטכ"ל בני גנץ שהתגייס לסייע לפינוי האנשים באמצעות רכבי הצבא וכל מה שיידרש.

עיריית ירושלים החלה בפינוי וטיפול בכל האנשים התקועים בצירי התנועה בעיר בשיתוף משטרת ישראל צה"ל ומשמר הגבול.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת המנהל את כל הפעילות העירונית והמשותפת עם צה"ל והמשטרה אמר: "אנו נמצאים במערכה מול סופה נדירה שלא נראתה כמוה".

העירייה הקימה בבנייני האומה מרכז קליטה וחירום אשר קולט את האנשים שפונו מצירי התנועה.

במהלך הלילה נקלטו בבניני האומה כ- 540 איש, חולצו 11 אוטובוסים של חברת אגד, מד"א טיפלו בכ- 350 קריאות ביניהם יולדות, נשים בהריון ותושבים שנזקקו לטיפול רפואי והקים מרכז טיפול בבנייני האומה. בית החולים שערי צדק נרתם ותרם טיטולים ומזון לתינוקות. העירייה סיפקה שמיכות, מזרונים ומנות חמות לאנשים שפונו לבנייני האומה. העירייה וכל כוחות ההצלה ממשיכים במאמצים ובפעולות לחלץ את כל האנשים.

העירייה והמשטרה קוראות לציבור להישמע להוראות ולהתפנות עם רכבי החילוץ וההצלה.

על פי התחזית הצפויה להיום, שלג כבד ימשיך לרדת בירושלים לאורך כל שעות היום ועד שבת בבוקר. כמו כן קיימת סכנת קפיאה של הצירים והמדרכות. הציבור מתבקש שלא להגיע לירושלים ולא לנסוע ברכבים פרטיים במהלך השלג.

שוק מחנה יהודה ערב שבת. צילום: שמוליק אברהם
שוק מחנה יהודה ערב שבת. צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם
צילום: שמוליק אברהם