אאא

התמונה האחרונה: שניים מתוך שלושת תלמידי הישיבה שנחטפו ביום חמישי האחרון ועקבותיהם עדיין לא נמצאו, הם גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל, תלמידי ישיבת "מקור חיים".

הבוקר (שלישי) מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות" את התמונה האחרונה בה תועדו השניים יחד, יום לפני החטיפה, וזאת במסגרת תמונה שצולמה בישיבה.

בתמונה השניים נראים יחד עם חבריהם, כאשר יממה  בלבד לאחר צילום התמונה, בשעות הערב של יום חמישי, השניים יחטפו יחד עם אייל יפרח תלמיד "שבי חברון", ביציאה המערבית של אלון שבות.

לפי ההערכה, נפתלי וגיל-עד יצאו יחד מהישיבה סמוך לשעה 22:00 בערב, וכעבור כרבע שעה עלו יחד עם אייל יפרח על טרמפ, ובתוכו מחבלים כנראה מהחמאס שחטפו אותם.

בשעה 22:25 התקשר אחד משלושת הנערים למשטרה ולחש "נחטפנו", רק כעבור מספר שעות העבירה המשטרה את המידע לצה"ל והשב"כ שפתחו בסריקות שנמשכות זה היום החמישי.

גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל (צילום: באדיבות
גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל (צילום: באדיבות "ידיעות אחרונות" ו-ynet) 

200 פלסטינים נעצרו עד כה במבצע - 41 מתוכם במהלך הלילה, כחלק ממאמציהם של צה"ל וגורמי הביטחון להתחקות אחר עקבותיהם של שלושת הנערים החטופים - נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח.

במהלך הלילה פעלו כאלף חיילי הנח"ל במחנה הפליטים בלאטה ובעווארתה, במהלך הסריקות איתרו הכוחות מחרטה לייצור כלי נשק. 

מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה אורי גורדין, סיפר בראיון ל'גלי צה"ל' כי כאלף מלוחמי החטיבה פשטו על יעדי החמאס בשכם והסביבה. "חטיבת הנחל הופעלה בסדר כוח מלא בגזרת שומרון כדי לפעול באופן נחרץ ונחוש כנגד החמאס ופעילי הטרור", סיפר אל"מ גורדין, "ולעשות ככל שאנחנו יכולים כדי לגרום לכך שהבנים הנעדרים יחזרו הביתה בשלום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גורם צבאי בכיר אומר הבוקר כי צה"ל מרכז מאמצים בשכם, אותה הוא מגדיר כ"בירת הטרור". לדבריו, מתנהל בעיר "מבצע לניקוי אורוות". במהלך הפעילות בשכם נמצאו כלי נשק, מטענים, אקדחים ותחמושת. לא נרשמו עימותים. בבית לחם נתפסו מחשבים של פעילי טרור.

הגורם הצבאי אומר כי מבחינת צה"ל לא מרגישים ששעון החול אוזל וכי צה"ל יוסיף "לתת מכה חזקה לחמאס ולפגוע בכל מה שצבוע חמאס".

במקביל, במהלך הלילה צה"ל תקף מספר מוקדי טרור ליצור ואחסון אמצעי לחימה ברצועת עזה, וזאת לאור ירי הרקטה שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל אמש.

מצה"ל נמסר כי "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".