אאא

כל שבוע, כל יום, כל שעה, הרשת מוצפת בסטטוסים חכמים, ב'ממים' קורעים, ובמסרים שנונים ומחודדים, בשנים האחרונות, הלכה התופעה העולמית וגדלה, וחדרה גם לתוככי המגזר החרדי. 

מדור 'רץ ברשת' מגיש את הסיכום השבועי מהקורה ברשת, ובו: הסטטוסים השנונים שפורסמו בעמודי הפייסבוק השונים, ה'ממים' שאתם, או חבריכם יצרו, וגם הסיפורים שעוררו עניין. 

והשבוע: אזרח ישראלי מחליט לספר בעמוד הפייסבוק של המשטרה כי הוא משתמש בסמים ומקבל תגובה יבשה, נאום ה"החלק הראשון" של ראש הממשלה בנימין נתניהו הופך לתופעת רשת, החרדים החדשים (אלו מהפייסבוק) מחבקים ומאחלים בהצלחה לאלו שתורתם אמנותם, ואיך לא, גם סטטוסים והממים הקורעים של השבוע האחרון. 

"הלו, משטרה, אני עובר על החוק"

גולש ברשת הפייסבוק, פעיל למען לגליזציה, ביקש למחות על המאבק המשטרתי נגד מריחואנה וחשיש, ופרסם פוסט על קיר הפייסבוק של המשטרה, בו הביעו את מחאתו נגד המאבק המשטרתי. 

"כל יום, כמה פעמים ביום. דופקים לאנשים על הדלת, מחפשים עציצים. לפעמים מוצאים לרוב לא. כשמוצאים עושים תמונה יפה בעיתון וכשלא, לא מדברים על זה. המשטרה עושה את זה כל כך הרבה שעולה השאלה למה אחוז כל כך גבוהה מעבודת המשטרה הוא סביב עציצים".

"המשטרה לא ממהרת להגיע כשמדווחים על אלימות, או כששכן עושה קריוקי באחת לפנות בוקר. אך אם יש חשד או שהם יקבלו טיפ על גידול קנאביס תוך רגע הם שם. למה המשטרה בוחרת לנצל את משאבי האכיפה המאוד מוגבלים שלה ברדיפה אחרי צמחים?". 

אלא, שהגולש קיבל בתגובה הודעה לאקונית מהמשטרה, בה הובהר כי היא איננה מטפלת בפניות באמצעות הפייסבוק.

בתגובה, כתב הגולש על עמוד הפייסבוק של המשטרה כי הוא מעשן סמים, "אני מול ראי ומעשן באנג. זה כן אפשר פה בפייסבוק?".

'החלק הראשון' של נתניהו הופך לתופעת רשת

נאום התגובה הקצר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לח"כ הערבי שאמר כי המגזר הפלסטיני "היה לפני, ויהיה אחרי" הפך השבוע לתופעת רשת משעשעת במיוחד.

עמוד חדש שנפתח בפייסבוק, ועונה לשם "החלק הראשון לא נכון, והחלק השני לא יהיה", וזכה לאלפי לייקים עד כה, מציג גרסאות חדשות ופירושים עדכניים למשפט אותו אמר נתניהו. 

חלקם בסדר אקראי: 

Ayelet Robinson:  פרסומת אחת, וחזרנו.

Yoni Raam: שיחתכם חשובה לנו, אנא המתינו ונתפנה בהקדם. 

‏‎Alon Rimon‎‏: כדאי להצביע יש עתיד, אנחנו נייצג את האזרח הקטן. 

‏‎Maor Agai‎‏: "ארטיק קרטיב במחיר מבצע.. אני הולך אני הולך..."

בהמשך המדור - הממים ה'לא נכונים'

הסטטוסים של השבוע:

Itzik makovitzki (חב"דניקים מצייצים): אלול הגיע ויום הדין מתקרב. יש אנשים שנוסעים לרב'ה שלהם, בשביל שיהיה להם עורך דין טוב למשפט. ויש שנוסעים לאומן בשביל להוכיח שהם לא כשירים לעמוד לדין...

ישיבישערים מצייצים: השעון בבית המדרש מתקתק באיטיות. כל המקומות תפוסים מבעוד מועד ויש אף שהגיעו לתפוס מקום עוד בזמן שהצבעים עבדו על קירות הפנימייה.

הראש ישיבה נושא בידו את גמרתו הגדולה - הנצחית - ומתקרב לכיוון המזרח, שם מחכים לו בפנים רציניות שאר הרמי''ם והמשגיח. 

ריח עמילן מעורב בדמעות של אימא נודף מחולצות הבחורים וממלא את החלל. בכיס החולצה מחכה כמובן עט פיילוט 0.4 כחול שירשום את השיעורים ואת דרשות המשגיח.

זמן אלול הוא זמן של התחלות חדשות. כל בחור הוא תינוק שנולד. מוישה של היום הוא לא מוישה של שנה שעברה. הוא בא בכוונה לפתוח דף חדש. אולי הוא אפילו יצליח לא לצאת מהישיבה עד אחרי החגים.

עוד מעט ייגש המשגיח לבימה וצעקת אלוווול תרעיד את המקום. שיהיה בהצלחה

Avremi Borochov (חב"דניקים מצייצים): כשאני נכנס ל-770, הפסוק הראשון שעולה לי בראש: "את החי אנכי מבקש הגידו נא לי איפה הם רואים..."

יחיאל רדוצקי: באתי לקנות סיגריות, המוכרת שאלה אותי אם עשיתי שמונה עשרה, ישר אמרתי לה שהתפללתי כבר.

Avi Nizri: הרגע הזה שאתה קולט שכל הישיבה הכינה רק את דף ב' עמוד א'. 

Aki Aki: בריכת חפץ חיים - יותר שקדי מרק ממרק. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

Amnon Dey: "אני לא גר בבני ברק, אני גר בגבול רמת גן"  #כל_ילד_בני_ברקי 

Ariel Cohen: "כשדלת אחת נטרקת, דלת אחרת נפתחת" #רכבים_של_אברכים 

יוסי חיים: הגן האשכנזי היחיד שספרדים נכנסים אליו חופשי הוא גן וורשא. 

Elad Halevy (דרך דוסים מצייצים): יושבים? קבלו: "נַקְדִּישָׁךְ וְנַעֲרִיצָךְ כְּנֹעַם שִׂיחַ סוֹד...". 

הממים שעשו לנו את השבוע:  

 (יוצר: )
(יוצר: צולים מצייצים)  
 (יוצר: )
(יוצר: טל פריד