אאא

הדיו עדיין לא יבשה והשמפניות בעיר השמש העולה טרם נפתחו, וכבר מתחוללת סערה רבתית סביב הקרקע שבה זכו השבוע קבלניה של בית שמש.

בעוד הקבלנים שזכו במכרז שערך השבוע מנהל מקרקעי ישראל מסתובבים כשהם שיכורי ניצחון, לא כולם חוגגים, מסתבר. יש מי שחושב קדימה ומשקיף על הצפוי להתרחש עם שוך שבעת ימי המשתה בעיר.

אלי פרידמן מי שעומד בראש תנועת טו"ב המקומית, שהצטרפה לא מכבר לקואליציה של ראש-העיר, משה אבוטבול בהפתעה גמורה, שוחח אמש עם "כיכר השבת".

"מה תגובתך לאור ההתפתחויות האחרונות", שאלנו אותו.

"ראשית אני מברך מכל הלב את הזוכים. אין ספק שזו ברכה לעיר, דבר שיסייע בפתרון מצוקת הדיור בציבור החרדי".

איפה אתה בכל הסיפור?

אלי פרידמן: "כחבר בועדת תכנון ובנייה בעירייה דאגתי להאיץ את האישורים הדרושים, וברוך השם בזכות העשייה המבורכת של כל הנוגעים בדבר, החל משר השיכון אריאל אטיאס שדאג וטרח לסייע ככל הדרוש, וכלה בראש הרב משה אבוטבול שעשה הכל בכדי להגיע לסיום הסאגה המתמשכת, זה קרה".

אתה מרוצה מהמחירים שהציעו החברות השונות?

אלי פרידמן: "בלי ספק זו הפתעה נעימה, לאור כל הספקולציות שהעלו בעבר. בעיקר עתודות הקרקע של האחים גולובנציץ בהם קיים יתרון מבחינת זמני האכלוס והמחירים האטרקטיבים שהם ושאר החברות מציעות".

מה לגבי הציבור שאתה מייצג. לא צפויות לו בעיות מצד ועדות הקבלה השונות?

אלי פרידמן: "הגענו לנקודה הבעיתית מכל האופריה ששוררת מסביב. הבנתי שוועדת האכלוס בעיר הולכת לטרפד ללא מעט משפחות בעיר את הרצון להתגורר בפרויקטים הללו, שכל חטאם שאב המשפחה הוא לא אברך כולל.

"אני וחבריי בתנועה לא מתכוונים לשבת ולצפות מהצד. נעשה את כל מה שיש בידנו כדי לסייע להם.

"כחבר ועדת תכנון ובנייה בעירייה למרות חברותי בקואליציה, אחבור לשני הנציגים שיש בוועדה מטעם האופוזיציה ונסכל יחדיו כל אפשרות של בנייה אם וועדת האכלוס לא תבוטל", מבטיח אלי פרידמן.