אאא

בתחילת השבוע נחשף ב'כיכר השבת' כי בעקבות גל ההסתה חסר התקדים כנגד הציבור החרדי על 'קווי מהדרין' שפועלים בשכונות החרדיות מזה עשור, תוקם בקרוב חברת תחבורה פרטית שתקיים נסיעות מופרדות ללא תשלום. הידיעה עוררה הדים בציבור החרדי וכלי תקשורת רבים מיהרו לצטט את הידיעה (כרגיל, בעיתונים החרדיים שכחו מהמושג שנקרא 'קרדיט').

הבוקר נחשף כי ועדת הרבנים לענייני תחבורה פנתה לגורמים במשרד התחבורה ולנציגי הציבור החרדי בכנסת: "הסדירו בחוק את הפעלת קווים פרטיים".

נציגי הציבור ביקשו כבר בעבר מהרשויות, להסדיר בחוק קווים פרטיים ומשרד התחבורה התנגד ונלחם בתוקף. אולם הרבנים טוענים כי "לא ניתן להכריח נוסעים לנסוע במעורב ומנגד לא לתת להם את הזכות להפעיל קווים כרצונם".

ועדת הרבנים ממשיכה במכתבה, המתפרסם הבוקר (רביעי) ביומון 'המודיע', "שכידוע הסדר קווי המהדרין הינו וולונטרי והתנדבותי בלבד, ונעשה על ידי נשים המבקשות לשמור על כבודן בתחבורה הציבורית מיוזמתן ולא בכפיה".

עוד הם כותבים: "ברור מאליו שאנו מגנים בתוקף כל סוג של כפייה על נשים להצטופף בתחבורה הציבורית במעורב והן כפיה על נשים לעבור מקום באוטובוס, וכפי שגדולי ישראל פרסמו בעבר מספר פעמים".

הרבנים ממשיכים במכתבם החריג: "כידוע מתנהל כעת מסע הסתה אנטי דמקורטי מתוזמן וממומן על-ידי קרנות וגופים שונים שמבקשים לפגוע בציבור שלם, באמצעות פרובוקציות כוחניות מכונות ולהטיל בו דופי".

הרבנים תוהים מה נזכרו עכשיו כשהסדר המהדרין קיים כבר שנים רבות. את הסטודנטית טניה שחוללה את המהומה בתחילת השבוע הם מכנים "פעילת שמאל פרובוקטיבית".

ועדת הרבנים דורשת משר התחבורה ישראל כץ לחקור את האירוע "ללא משוט פנים וללא דעות קדומות, ולהשיב את הסדר על כנו"