אאא

והרשימה רק מתרחבת: שעות אחדות לפני חצות הלילה (שלישי), המועד האחרון להגשת המועמדות לרבנות ירושלים, מצטרפים עוד רבנים אל המירוץ. כעת מצטרפים אל הרשימה דיין מבני ברק ורב מירושלים.

הרב יהודה רוזנטל, דיין ומורה צדק בקהילת חניכי הישיבות של הגאון רבי מרדכי גרוס. הרב עצמו הגיש את המועמדות במשרד לשירותי דת בירושלים, לתפקיד רבה האשכנזי של העיר.

הרב רוזנטל אישר את הפרטים אך סירב להגיב בשיחה עם "כיכר השבת": "אני נורא עסוק עכשיו בארבעת המינים, שואלים אותי שאלות. אני עסוק נורא ואני שייך עכשיו לציבור. כל טוב".

לתפקיד הרב הספרדי מצטרף הרב מרדכי ענתבי, רב בשכונת בית הכרם בירושלים ורב במכון מאיר. הרב הוסמך לרבנות על ידי הרבנים הראשיים דאז, הרב אברהם שפירא זצ"ל והרב מרדכי אליהו זצ"ל. הוא משמש כמורה הוראה בשכונות בית הכרם-יפה נוף ורמת בית הכרם, מטעם הרבנות הראשית ירושלים.

את תגובתו של הרב ענתבי לא ניתן היה להשיג. 

אל המירוץ לתפקיד הרב האשכנזי הצטרף לפני כמה שעות הגאון הרב אברהם חנוך קוטיינר המתגורר בעיר בני ברק ונחשב לאחד מחשובי הפוסקים בעיר. ברבות השנים חיבר מספר ספרים תורניים. אחד הספרים אותו הוא חיבר נקרא "חנוכת הבית", חידושים וחקרי הלכה בהלכות המקדש וקדושיו.