אאא

סכנה ממשית ליהודים: בעקבות מקרי האנטישמיות ההולכים וגוברים בתקופה האחרונה ובעיקר מאז החל מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, עשרים חברי קונגרס אמריקאים קיימו ישיבה מיוחדת בה הם דנו איך למנוע את המקרים הבאים. לדבריהם מדובר באיום ממשי על קהילות יהודיות ברחבי העולם.

בפגישה דנו הם במקרי האנטישמיות שהתרחשו בשבועות האחרונים, כמו רצח הרב יוסף רקסין, רב יהודי אורתודוקסי כבן 60, שנרצח בזמן שהיה בדרכו לבית הכנסת במיאמי ביץ' שבדרום מזרח ארצות הברית. כמו גם מקרים נוספים.

נציג הליגה להשמצה שנכח בפגישה, אמר כי "ארה"ב מוסיפה להוות קול מוסרי חשוב, לא רק במובן זה שהיא מצדדת בזכותה של ישראל להגנה עצמית, אלא גם מבחינת נושא הביטחון וההגנה על הקהילות היהודיות שמוצאות עצמן מאוימות מאלימות והפחדה על רקע אנטישמי. אנו מעריכים מעומק הלב את גילויי המנהיגות מצד הנהגת בית הנבחרים והסנאט בנושא זה".

"כיסינו בפגישה היקף רחב של נושאים וכמה מן החברים שאלו אותנו מה יכולים בית הנבחרים והסנאט לעשות כדי לשלוח מסר שהאנטישמיות הגוברת היא בלתי קבילה". הוסיף הנציג.

הקונגרס קיבל אף החלטה דו-מפלגתית בנושא האנטישמיות אותה יזמו הדמוקרטים והרפובליקנים יחד, לצאת במשותף כנגד מקרי האנטישמיות. בבקשה קראו הם למזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי לנקוט פעולות ממשיות להתמודדות עם התופעה.

במהלך אותה פגישה הוצג סקר שנערך ובו השתתפו 53,100 בני אדם ברחבי העולם ולפי תוצאותיו, לרובם עמדות אנטישמיות עקביות ושורשיות כנגד היהודים. מדובר ברבע מהנשאלים שמחזיקים כאמור בדעות אנטישמיות. לפי הנתון המייצג מדובר ביותר ממיליארד בני אדם ברחבי העולם.