אאא

אלפים בהם בני משפחה וחבריו לישיבה ליוו אמש (רביעי) למנוחת עולמים את הבחור יהונתן (יוני) מלר ז"ל שנפטר בדמי ימיו בעת שטבע למוות בבריכת המים בבית זית שבהרי ירושלים.

במהלך ההלוויה נשא דברי מספד הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון גבעת מרדכי שתיאר את יוני ז"ל שהיה מבחירי הישיבה כשקדן ואהוב על הבריות.

"אנחנו צריכים להתעורר מכל האסונות שאירעו בתקופה האחרונה ולקבל על עצמינו ללמוד בהתמדה יתירה, הקב"ה רוצה שנתעורר ונשפר את מעשינו", אמר הגר"ד כהן בכאב עצור.

לאחר מכן נשא דברי מספד אביו של יוני ז"ל, הרב יוסף מלר שספד לבנו בקול בוכים. "הוא היה תמיד בשמחה, הרוח החיה של המשפחה", סיפר האב בדמעות ואמר כי בנו המנוח לא פעל אף פעם בכדי שאחרים ישבחו אותו אלא מתוך התבוננות פנימית ובדיקה מהו רצון ה'. "לכן התפלל בכוונה ולמד בהתמדה", אמר האב בבכי.

בתוך כך אירע אמש אסון נוסף בישיבת חברון, שעה שחבריו לישיבה היו בדרכם ללוויה, נהגו של  אחד האוטובוסים דרס בשוגג את אחד הבחורים ועלה על רגלו, כאשר מצבו הרפואי מוגדר כעת בינוני עד קשה ויש חשש לכריתת חלק מהרגל.

"היינו בדרך ללויה", מספר אבי תלמיד הישיבה ל"כיכר השבת", "ולפתע האוטובוס עלה על הבחור. הזמנו מיד את כוחות ההצלה שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים במהירות".

"זה בלתי נתפס", אומר אבי, "גל של האסונות שפקד את הישיבה. זה החל בפטירתם בדמי ימיהם של הגר"י לנדא, ר"מ בישיבה ושל הרב שמואל פילמר מהנהלת הישיבה וכעת האסון המחריד של יוני ז"ל, ופציעת הבחור אתמול זאת לצד העובדה שהרב שמעון גרוס אביהם של הילדות שמתו באסון ההדברה אף הוא תושב השכונה ולומד בהיכל הישיבה".

"זה גרם זעזוע לכל הבחורים. חייבים להתחזק ולקבל על עצמינו להוסיף בתורה ויראת שמיים כדברי ראש הישיבה", סיכם הבחור בכאב.