אאא

חייל חב"דניק המשרת בגדוד הנח"ל החרדי יועמד היום (שלישי) למשפט צבאי לאחר שסירב להסיר מראשו את הכיפה ה"משיחיסטית" שחבש, עליה נרקמו המילים: "יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח".

לפי הדיווח באתר 'וואלה', החייל שמשרת כעוזר חובש פלוגתי בגדוד 'נצח יהודה', בבסיס האימונים של חטיבת כפיר בבקעת הירדן, חבש לראשו כיפה משיחיסטית עליה רקום "יחיד אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח".

בשבוע האחרון, הורה לו רס"ר הבסיס להסיר את הכיפה בטענה כי לפי פקודות צה"ל אין לחבוש כיפה עם כיתוב. החייל סירב והסביר כי חובש את הכיפה כחלק מאמונתו.

הרס"ר, כך לפי הדיווח בוואלה, הבהיר לחייל כי במידה ולא יחליף את הכיפה בכזו ללא כיתוב, הוא ייאלץ לעמוד למשפט. למרות זאת, החייל התמיד בסירובו ומיאן למלא את פקודת הרס"ר. אתמול הודיע לו הרס"ר כי יעמוד היום למשפט צבאי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

רבניו של החייל ששמעו ממנו על פרטי המקרה, פנו אל מפקדיו בגדוד כדי שיתחשבו בחייל ובאמונתו, אך ללא הועיל.

יו"ר האגודה למען החייל התורני, אליהו לקס, אמר בשיחה עם וואלה כי "הסיפור הזה לא קשור לחרדים. מדובר בסיפור של רס"ר שהגזים בשמירה הנוקשה של לשון הפקודה מבלי להפעיל כלל שיקול דעת. הם חייבים להתחשב בחייל ובאמונה שלו. אם היה רשום 'גולני שלי' על הכיפה גם היו מבקשים ממנו להוריד אותה?".

גרום צבאי מגדוד נצח יהודה הוסיף ואמר כי "רוצים לגייס אלפי חרדים מזרמים שונים לצה"ל. היכן הפשרה? היכן ההבנה של האחר? מקרים כאלה עלולים להרתיע חרדים".

מדובר צה"ל נמסר, כי על פי הפקודה אסור לחבוש כיפות בעלות כיתוב כלשהו.