אאא

גלי ההשמצות, שלוחות הרסן, נגד מה שמכונה "הדרת הנשים מהמרחב הציבורי", שוצפים וקוצפים, ומתמקדים בעיקרן בציבור החרדי, שומר התורה והמצוות.

תחילה יש לזכור ולהזכיר, כי הגל האחרון בנושא שמצליח להסעיר כל-כך הרבה אנשים, החל דווקא בשל הציבור הדתי-לאומי, שבודדים מתוכו החלו להחמיר בעניין שירת נשים - דווקא בצבא.

קבוצה דלה של אנשי תקשורת ופוליטיקאים מתחילים, עטו על הנושא, והעלו מן האוב נושאים שונים - קווי המהדרין בתחבורה הציבורית, הספדי נשים בבתי הקברות, פרסומי שחץ ותועבה המשחיתים את הנפש ושלל דברים אשר מזה שנים נהוגים, ואין פוצה פה.

ההבחנה אמנם דקה, אך היא חייבת להיות ברורה. כל מי שמתגייס לצבא יודע כי בשנות שירותו הוא נתון תחת החוקים הצה"ליים, לטוב ולרע. זה הצבא ואלו הם חוקיו. רוצה להחמיר? תתמודד עם החוקים הנוקשים. לצבא נתונה הזכות לחנך את חייליו כפי שנראה לנכון בעיניו.

לעומת זאת, במרחב הציבורי, כחברה ועוד כזו המתיימרת להיות דמוקרטית, עלינו להתחשב ברגשות המיעוט - גם אם המיעוט הוא הציבור החרדי, גם אם המיעוט הוא שומר תורה ומצוות, אפילו אם המיעוט לא ממש בא-לנו טוב בעיניים.

אחד החכמולוגים במדינה, שרירן ואיש חושב, אף הזהיר את הציבור החרדי כי הוא משחק באש. "שוויון האישה הוא קודשי ישראל, ועם קודשי ישראל אף אחד לא יכול להתעסק", כתב הלפיד הבוער, והוכיח את בורותו קבל עם ועדה.

קודשי ישראל היא "כל כבודה בת מלך פנימה", קודשי ישראל הוא ההתחשבות במיעוט, קודשי ישראל הם הקדושה, ולא הפריצות והתועבה. המערב מין בשאינו מינו, עלול להיכוות מהר יותר מההתעסקות באש. ואת הבערה הזו, אנו רוצים למנוע, ובמחנינו אנו - אנו מונעים.

מיותר לשוב ולהוכיח את ההבדלים הזועקים, בין היחס המשפיל לו זוכות הנשים בחברה החילונית, לבין היחס הקדוש וההדר, לו הן זוכות בציבור החרדי, על-פי התורה. מיותר כל-כך, בעיקר מאחר ואין מי שמעוניין להקשיב ולהחכים, בצד השני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ובכל-זאת, מסתבר כי יש צדיקים בסדום. "התנועה לאיכות השלטון", זו שדואגת לקדם ממשל איכותי בישראל, ועומדת כ'כלב שמירה' על שלטון החוק וטוהר המידות, מצאה אתמול לנכון להתחשב במיעוט.

בטקס הענקת 'אות אביר איכות השלטון' שהתקיים אמש בתל-אביב, התחשבה התנועה באחד ממקבלי האות, עו"ד יואב ללום, ונמנעה מלקיים שירת נשים בטקס. דובר התנועה אף הצהיר בשיחה עם "כיכר השבת" כי לא הוזמנה זמרת לטקס "כדי לאפשר לאבירים החרדים להשתתף באירוע ומתוך כבוד לציבור החרדי".

העובדה כי דווקא אותם שגרמו לאחרונה להתנגחויות בלתי פוסקות נגד הציבור החרדי, דווקא ה'מה יפיתניקים' שגרמו לנזק בל ישוער לציבור החרדי, דווקא הם אלו שגרמו ל'הדרת נשים' בכנס אבירות השלטון, יש בה כדי להוכיח את צדקת דרכינו, מול אנשי החושך.

זוהי הדמוקרטיה, זוהי התחשבות במועט, אלו הם קודשי ישראל האמיתיים. מהם יראו וילמדו, כל המסיתים וזוללי קודשי ישראל ושומרי התורה לתיאבון.