אאא

>> נתקלתם בבעיה בצפייה בשידור החי?
התקינו את תוכנת הצפייה: http://www.microsoft.com/silverlight/ <<

עשרות רבנים, אישי ציבור ובני משפחה משתתפים הבוקר (שני) בטקס המסורתי בו מוכתר הגאון רבי יצחק יוסף לכהן בתפקיד הראשון לציון, שנערך בבית הכנסת "רבן יוחנן בן זכאי" שברובע היהודי בירושלים.

כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", אביו של הראשון לציון, מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף הגיע להשתתף בטקס ההכתרה של בנו, למרות מצבו הבריאותי בתקופה האחרונה.

הרב צבי חקק, עוזרו של מרן הגר"ע יוסף הגיע אמש לבדוק את דרכי הגישה לבית הכנסת ואף הושכר רכב מיוחד שיאפשר את הגעתו של הרב בצורה הטובה ביותר, וכעת נערכים במקום לבואו של הרב, בתקווה שמצבו הבריאותי יאפשר זאת.

הרגע המרגש של הטקס הוקדם מעט בשל השתתפות מרן הגר"ע יוסף, כאשר פוסק הדור נטל את המצנפת בידיו, והניחה על ראש בנו. לאחר-מכן הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורן והרב שלום כהן ראש ישיבת פורת יוסף הלבישו את הגלימה המיוחדת, והראשון לציון הרב יצחק יוסף בירך ברכת "שהחיינו".

 

סדר היום בטקס ההכתרה

הטקס נערך בבית הכנסת 'רבן יוחנן בן זכאי', המסורת להכתיר את הראשל"צ במקום זה נמשכת 384 שנה. מלבד הכתרת הרב יצחק ניסים, שאז הרובע היהודי היה בידיהם של הירדנים והטקס התקיים בבית הכנסת 'ישורון'.

הגר"י יוסף רכש בשבועות האחרונים את הגלימה הראשונה מחייט מומחה, שתפר את הגלימה המיוחדת לרב. הגלימה תהיה בצבע כסף, כאשר בגלימה יש מיליון ומאתיים (!) תפרים מהחוט הכסוף. הגלימה נתפרה בסגנון גלימתו של הרב יצחק ניסים, כך גם באשר למצנפת שהוכנה בסגנון שחבש הרב יצחק ניסים.

כתב ההכתרה. צילום בלעדי: כיכר השבת (צילום: פלאש 90, כיכר השבת)
כתב ההכתרה. (צילום בלעדי: כיכר השבת)

היום החגיגי נפתח בשעה 9:30 בבוקר, עם כניסתו של נשיא המדינה שמעון פרס בתרועת שופרות ובשירת ההמנון.

לאחר תרועת השופרות פתח ד"ר אברהם חיים, יו"ר ועדת עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים, בדברי פתיחה וברכה.

ראשון המברכים הנשיא פרס, לאחריו סגן שר הדתות אלי בן דהן שעל אף השתייכותו למלגת "הבית היהודי" ופעילותו עבור תמיכה ברבנים אחרים לתפקיד, ייאלץ להשתתף בטקס מתוקף תפקידו ולצפות בניצחונה של היהדות החרדית, כן ישתתף גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שיישא דברי ברכה.

לאחר מכן ברכות הרבנים שיפתחו עם ברכתו של הראשל"צ הרב אליהו בקשי דורון, הרב הראשי האשכנזי הנבחר הרב דוד לאו והגאון רבי שלום כהן ראש ישיבת פורת יוסף ומרבני הרובע היהודי וחבר מועצת חכמי התורה.

את הטקס מנחה הרב יעקב עדי, רב העדה הספרדית. הפייטן משה חבושה ינעים את המעמד.

בטקס משתתפים 150 מוזמנים בלבד, גם הם יצטרכו להיכנס עם הזמנה שחתומה על-ידי משטרת ישראל ובהצגת תעודה מזהה.

הראשון לציון מגיע לטקס, הבוקר (צילום: כיכר השבת)
הראשון לציון מגיע לטקס, הבוקר (צילום: כיכר השבת)