אאא

אחרי שתיקה של כשבוע, מוציא הערב יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הודעה על המשא ומתן הקואליציוני ומצהיר: "לא הולכים לסגת בעניין השוויון בנטל במילימטר".

"העיסוק התקשורתי ממוקד בשאלת השיוויון בנטל וגיוס החרדים, ואנחנו לא הולכים לסגת בעניין הזה במילימטר, אבל "יש עתיד" אינה מפלגה של עניין אחד" כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו.

לפיד שמנסה לצייר כי לא רק נושא ה'שוויון בנטל' מעניין אותו כתב: "אנחנו המפלגה של מעמד הביניים הישראלי, ואנחנו שם כדי להיאבק על דיור במחיר שפוי ליוצאי צבא, על הפסקת ההשתוללות של מחירי החשמל והמים והדלק, על לימודי ליב"ה ושינוי עומק בחינוך, על זה שאת כי"ל אי אפשר למכור לחברה קנדית מפני שמדובר במקומות עבודה לישראלים בפריפריה".

לפיד ממשיך לעמוד בהצהרתו על ממשלה צרה של 18 שרים בלבד: "אנחנו המפלגה שרוצה להפוך את כללי המשחק ולהקטין את הממשלה ל-18 שרים, מפני שזה לא מוסרי לדרוש מן האזרחים לשלם יותר ולהוציא מאות מיליונים על משרדים ממשלתיים מיותרים" כתב לפיד.

לפיד עוקץ ברמז את ציפי לבני שנכנסה לממשלה, ומגדיר את כניסתה לממשלה כ'עלה תאנה': "אנחנו המפלגה שיכולה להוביל מו"מ מדיני שיש מאחוריו כוח פוליטי אמיתי, ולא רק לייצר עלי תאנה שיאפשרו עוד ארבע שנים של קפאון".

יו"ר יש עתיד אומר כי האפשרויות של כניסה לממשלה או ישיבה באופוזיציה שוות בימים אלו: "אנחנו – וזה אולי החלק שייקח לפוליטיקאים הישנים שלנו קצת זמן להתרגל אליו – המפלגה שאומרת אחרי הבחירות את אותם דברים שאמרה לפני הבחירות. השאלה היחידה שנותרה היא אם נשב בממשלה עם העקרונות שלנו, או שנשב באופוזיציה בגלל העקרונות שלנו. כרגע, שתי האפשרויות ריאליות באותה מידה, וחבל".

"למה חבל? כי את הממשלה שתוביל את המדינה לארבע וחצי שנים של אביב ישראלי נתניהו יכול היה להקים כבר לפני שבועיים, בלי שום מאמץ".

לפיד מגיב לבקורת נגדו שאין לו נסיון: "אנשיו של נתניהו צודקים כנראה גם כשהם אומרים שהבעיה היא שאין לי נסיון. אם רק היה לי נסיון בטח הייתי מבין מדוע טרם הוקמה פה ממשלה אזרחית יעילה, ערכית, שתגן על מעמד הביניים, תעזור לנו לצלוח את המשבר הכלכלי ותנווט את הספינה הישראלית בתוך סתיו ערבי קודר וסוער". סיים לפיד.