אאא

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'הדסה עין כרם בירושלים, הסתלק לבית עולמו לפני שעה קלה (ראשון) הרב הגאון רבי אשר טננבוים זצ"ל רבה של שכונת גבעת שאול בירושלים ויו"ר ועד הישיבות.

הרב טננבוים נולד לפני 72 שנים לאביו הרב משה דוד טננבוים זצ"ל שכיהן אף הוא כראש וועד הישיבות, כשהגיע לפרקו נשא לאשה את בתו של הרב מנחם פרוש ז"ל, יו"ר מרכז אגו"י בירושלים, כשהוא ממשיך גם לאחר נישואיו לשקוד על התורה והעבודה.

לפני כ-20 שנה מונה במקום אביו לכהן בתפקיד הרם כמייצגם של עולם הישיבות אל מול השלטונות כשהוא עושה זאת בגאון, ללא מורא וללא חת.

בתפקידו, סייע בפריחת עולם התורה והישיבות, הן מבחינה תקציבית והן בהגנה מפני פגיעה חלילה באורחות חייהם של בחורי הישיבות. בנוסף, דאג להשגת דיחויים מהצבא עבור בחורי הישיבות, כאשר עמד לימין כל בחור שהסתבך מסיבות שונות באשר לשירות הצבאי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפני 3 שנים חלה במחלה קשה כשמצבו ידע עליות ומורדות, בסוף השבוע האחרון אירעה קריסת מערכות בגופו ומצבו הורע. הבוקר שהו לצד מיטתו ילדיו ונכדיו, ואמרו עמו את הוידוי כשהחזיר את נשמתו לבוראה.

בפטירתו, השאיר אחריו דור ישרים מבורך, תשעה ילדים וחתנים, ההולכים בדרך התורה.

חתנו, הרב חיים אהרון קאופמן רבה של שכונת מעלות דפנה בירושלים, בניו מרביצי תורה הרב דוד מאיר, הרב יעקב והרב ישראל טננבוים וחתניו ר' עקיבא פרנקל, ר' שלמה וינברג, ר' יהושע זוננבנד, ר' יהושוע וילהלם ור' מנחם פרנקל.

הלוויתו תצא בשעה 14:30 מבית מדרשו, 'משכן באב"ד', בשכונת גבעת שאול בירושלים.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.