אאא

מזג האוויר הסוער שיבש את החיים בירושלים ואת שאר חלקי הארץ צפוי להימשך גם מחר, וההערכה הרווחת כעת הא כי לא בטוח שכוחות המשטרה וההצלה יצליחו לחלץ את הנוסעים שנתקעו בדרכים עד כניסת השבת.

בעקבות חסימת הדרכים והכניסות לירושלים קורא השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לציבור לפעול על פי הוראות כוחות הביטחון, ולא להגיע לירושלים. "יש חשש שפינוי צירי התנועה יימשך שעות רבות ואולי גם ימים. הנחיתי את השוטרים להפנות את כל הנוסעים לכיוון מודיעין ומשם ניקח אותם לכל הארץ. כרגע, האזרחים הנמצאים באוטובוסים ובכלי הרכב התקועים אינם נמצאים בסכנת חיים", אמר השר אהרנוביץ.

השר הוסיף כי "משימת פינוי הצירים תועדפה במקום הראשון של גופי החילוץ. הצבא, המשטרה וכוחות הכיבוי שמו את פינוי הצירים בראש סדר העדיפויות".

במקביל מתברר כי גם שרים ואישי ציבור רבים נתקעו בדרכים ונאלצו לקבל סיוע.

בתוך כך, חלוקות הדעות בקרב הפוליטיקאים והעסקנים החרדים מי אשם במחדל הכבד ובכאוס הארגוני ששלט בירושלים ביממה האחרונה וגרם לשיתוק עיר הבירה.

יו''ר ש"ס אריה דרעי אמר כי האחריות לקריסת המערכות בסופת השלג היא על ראש הממשלה. "אף אחד לא נערך כראוי לדברים כאלו. לא מספיק שיש לישראל סוללות טילים ופטריוט צריך להערך כראוי גם לפגעי מזג האוויר", אמר.

דרעי שיבח את עבודתם המסורה של ארגוני החסד שפעלו ללא לאות וסייעו לכל עם ישראל במהלך היממה האחרונה.

גם חבר-הכנסת יעקב ליצמן מסיעת יהדות התורה בוחר להפנות אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה נתניהו ואומר כי "האבסורד הגדול הוא שבעוד רבים מאזרחי ישראל מתמודדים עם סופת שלגים קשה, אלפים תקועים בדרכים בקור ובלחץ, ראש-הממשלה נתניהו עסוק בפגישות ארוכות ודיונים מצולמים עם מזכיר המדינה ג'ון קרי.

"בשבילו אף דאגו לפלס את הדרך, ואילו דאגת ביבי לאזרחים הסובלים, מסתפקת בשיחה טלפונית לשר אהרונוביץ׳. זהו חוסר אחריות, זלזול בציבור ובחיי אדם", התבטא ליצמן.

גם ח"כ אורי מקלב תושב ירושלים התייחס למחדל והודיע כי סיעת יהדות התורה תגיש שאילתות והצעות דחופות לסדר בנושא הקטסטרופה בעיר י-ם. "גם אחרי שהשלג ימס, הכאב והסבל ישארו. אזרחי ישראל זכאים לתשובות", אומר מקלב.