אאא

"יש אלפי חרדים שרוצים להתגייס ולא מגייסים אותם. צריך לומר את האמת ולהסיר המסיכה מול הצבועים - שיבדקו למה לא מגייסים את מי שרוצה להתגייס, אחרי זה שידברו איתי על חוק טל" - כך אומר היום שר הפנים, אלי ישי, על רקע הכוונה לגבש חלופה לחוק טל והסערה החרדית סביב חוק פלסנר. 

בראיון לוואלה! חדשות אמר ישי כי "חוק טל לא יושם כי הממשלה לא עשתה די". הוא בטוח שבדומה לזה, גם חוק פלסנר לא יתבצע בפועל.

למהותו של הנושא, ישי סבור כי מי לא לומד "שיילך שלירות אזרחי, למשטרה או לכל מקום אחר. אני תומך בזה".

ישי טוען כי "כולם מבינים את חשיבות לימודי התורה, שבלי זה אין קיום לעם ישראל. אבל הצבא לא רוצה הרבה חרדים, הוא לא רוצה שיהיה רוב חרדי בצבא. הם חוששים בגלל שהציבור החרדי גדל באחוזים. גם אם ייקחו חלק מהם יהיה רוב דתי בצבא".

האם הצבא חושש מגיוס חרדים, הוא נשאל ומשיב: "הרמטכ"ל עצמו כתב שהוא לא יסכים לשנות את אופי הצבא, וברגע שיש ציבור חרדי גדול יותר הוא עשוי לשנות את אופי הצבא. הצבא לא רוצה הרבה חרדים. זה לא סוד".

ישי התייחס גם ליוזמה שנחשפה בכיכר השבת, לפיה יתאחדו יהדות התורה וש"ס יחד, לקראת הבחירות הקרובות. "אם ינסו ללכת לכל מיני שיטות שינסו לפגוע בחרדים, בדתיים ולהעלים את המפלגות הקטנות – אולי יקרה משהו טוב שיתאחדו כל המפלגות הדתיות: ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי, האיחוד הלאומי.

"בסוף, כשכולם מאוחדים יחד נקבל יותר מנדטים".