יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי  (צילום: פלאש 90)
אאא

חטיפת תלמידי הישיבה: מי שיושב בימים אלו ונזכר בימים בו ישב בקבינט הביטחוני וב'מטבחון' של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי, שהיה חבר בכל ה'מטבחונים' של נתניהו והיה זה שהתוודע ראשון על עסקת שליט או כל תקיפה מחוץ לגבולות ישראל.

בכדי להבין עד כמה מסודות המדינה ידע ישי אפשר להאזין דברים שאמר הבוקר (שני) למרדכי לביא ב'קול ברמה': "יש דברים שאני שותף סוד אליהם ואני מרגיש שעוד עשרות שנים לא ידעו ולא ידברו עליהם, בהחלט יש הרבה מאוד דברים שלא ידעו מהם הרבה מאוד שנים".

על חטיפת גלעד שליט מותח אלי ישי ביקורת קשה על המודיעין הישראלי: "המודיעין היה, אפשר לומר כישלון מודיעיני שלנו, זה היה פשוט נורא, תסכול נורא שלא היה לנו מודיעין כמעט בכלל, המודיעין שהיה זה ממש לא היה רציני, לא הצליח להביא אותנו לקצה חוט, ממש לא".

ח"כ ישי ביקר אתמול בבתיהם של שלושת המשפחות שבניהם נחטפו בליל יום שישי, הוא מתאר את מה שמתרחש בפגישה: " אתה בא למשפחות כאלה, אתה קודם כל מזדהה אתם, אתה מחזק את ידיהם, אתה מעודד אותם. כשדובר במשפחות דתיות אז כשיש אמונה זה הרבה יותר קל. ראיתי משפחות חדורי אמונה, חרדים לגורל ביניהם - חושבים מה קורה אתו רגע רגע, איך מתנהגים אתו, לא פשוט לחשוב את זה בכלל, זה נורא".

ח"כ ישי נזכר בימים בהם היה מתייעץ כל בוקר עם מנהיגו הרוחני מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל: "זה נורא, אנחנו חרדים לדבר הזה, אני מרגיש את זה רגע רגע - בוקר בוקר, אני כל בוקר מתפלל מול הכיסא הריק של הרב, אני גומר את התפילה, והייתי רגיל מיד להיכנס, להתברך, לקבל את העצות ולדווח לו מה נעשה".

האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה'