אאא

בחודשים האחרונים, הציבור החרדי בארץ ובתפוצות, מרבה להעתיר בתפילה עבור גדולי ישראל, אשר מצבם הרפואי בכי-רע ומפונים לבתי החולים השונים.

בשיעורו השבועי אמש, כמדי מוצאי-שבת, התייחס מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, לאשפוזם של גדולי ישראל בתקופה האחרונה, החל ממרן הגרי"ש אלישיב, המשגיח הגר"מ סלומון, הגרח"פ סלומון ואף הבדיל האדמו"ר מויז'ניץ זצוק"ל, שנפטר לבית עולמו.

"לאחרונה הקדוש-ברוך-הוא עושה שיהיו הרבה אנשים שהרבים צריכים להם שיהיו חולים", פתח מרן ראש הישיבה את דבריו, " הקדוש-ברוך-הוא מתאווה לתפילתן של צדיקים, וכל לומדי התורה הם צדיקים".

"צריך לדעת שיש גוי רשע באיראן שמכין אגרויס'ע בומבע'ס, הוא רוצה להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מטף ועד זקן. אבל בגלל שדיברו על-זה כל-כך הרבה, אנשים כבר התרגלו ואף אחד לא מתפלל על-זה, כולם חושבים, נו, השם יעזור ולא יקרה כלום, והמה כסילים לא הבינו, יש גזירה בשמים.

"אבל הקב"ה רחום וחנון, ומתאווה לתפילתנו, אזי הקב"ה מנסה לזעזע אותנו בכל דרך העיקר שכבר יתפללו. צריך לדעת שכל פרק תהילים, אפילו אם נראה שלא עוזר, שהנה הצדיק אבד וכביכול אין שם על לב על תפילתנו, צריך לדעת שאצל הקב"ה שום דבר לא מתבזבז מה שלא יועיל לפה יועיל לדברים אחרים.

"הקב"ה רוצה שבכל העולם יתפללו, הנה אצל הגרי"ש רואים שמתפללים והרופאים החילונים שלא מאמינים עומדים תמהים, מימיהם לא ראו כאלה ניסים גלויים והכל בזכות התהילים, ועדיין צריך הרבה רחמי שמים.

"לפעמים בן אדם חושב, יש כל-כך הרבה אנשים שיגידו תהילים, או שהוא חושב, נו זה ממילא לא רב משלנו, זה רב של אחרים, צריך לדעת שהמחשבה לא נכונה, ובכל-אופן כל פרק תהילים חשוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הנה עכשיו יש מצב שלכל אחד יש סיבה לומר תהילים גם בחוץ-לארץ, וגם אצל כולם, והקב"ה יעזור לעם ישראל בכל מיני דברים שאנו צריכים שמירה.

"הגיע אצלי מישהו ואמר, מי אמר שצריך לבטל תורה לומר תהילים, יהודים כל-כך זקנים כבר, אמרתי לו, 'מה הם חייבים מיתה?', יהודי צריך לדעת שכל רגע של חיים זה זכות ובצדיקים יש עניין מיוחד שיחיו עוד ועוד.

"הקב"ה מתאווה לתפילתן של צדיקים, רק התפילה שלנו יכולה להועיל, אנשים לא מבינים או שהם מעדיפים לא לחשוב ולהבין כמה המצב שלנו כאן בארץ-ישראל הוא מסוכן וכל רגע פה זה אימה ופחד ואלמלא הקב"ה מצילנו מידם הכל היה תוהו ובוהו חס-ושלום, ולכן הקב"ה מנסה אותנו בכל דרך שאולי תגרום להתפלל כדי למלאות המאגר של התפילות.

"השם יעזור שיהיה לכולם רפואה שלימה מהרה", סיים ראש הישיבה את דבריו, ועורר התעוררות גדולה בקרב קהל השומעים.