אאא

ערב שנת השמיטה: סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן והשר אורי אורבך מקדמים 'שמיטה חברתית' ופונים לכל חברי הכנסת להצטרף למיזם.

במסגרת המיזם, פנו בן דהן ואורבך למספר גופים ממשלתיים כדי שישמטו חובות לקשישים במצוקה כלכלית.

בן דהן אמר הבוקר (שני) על היזמה: "כחלק מהפיכת שירותי הדת לידידותיים ורלוונטיים לכלל הציבור, אנו נפעל להדגיש בשנת השמיטה הקרובה, ערכים חברתיים של ערבות הדדית וצדק חברתי. ערכים אלו מגולמים בשנת שמיטה ושייכים לכל יהודי ולכל אדם בעולם."

בין הגופים שפונים אליהם אורבך ובן דהן, במכתב משותף בימים אלה, ניתן למצוא את רשות המיסים, רשות וגופים ממשלתיים נוספים, לקידום הירתמות לפעולות סיוע ללקוחות במצוקה בשנת השמיטה.

במכתב כתבו חברי הכנסת כי: "שנת השמיטה אינה עוסקת רק בחקלאות, ואינה נוגעת לדתיים בלבד. שנת השמיטה היא שנה של חידוש ערכים חברתיים, צדק חברתי, חיזוק ערכי המשפחה וחיבור לטבע." 

בשבועות הקרובים יקבעו אמות המידה לזכאות לשמיטת החובות, מול הגופים השונים, כאשר "הקו המנחה הוא מצב סוציו-אקונומי נמוך ושיתוף פעולה בנושא עם שירותי הרווחה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בן דהן, אמר בכנס שמיטה בכנסת שנערך הבוקר: "אנחנו רוצים לסייע לחקלאים ולציבור כולו בשנת השמיטה הקרובה ולשם כך המשרד לשירותי דת נערך בתכנית מקיפה לקראת שנת השמיטה.

"בשנת השמיטה הקרובה אנחנו רוצים שהשיח לא ייסוב סביב היתר מכירה ואוצר בית דין אלא סביב מחשבת השמיטה והפנים החברתיות של השמיטה היהודית.

"זו הזדמנות אדירה להביא את הרעיון המרכזי של השמיטה במסגרתו כל בן אדם יוכל להתחיל את חייו מחדש כל שבע שנים, עם בדף חלק. אני מדבר בייחוד על אוכלוסיות מוחלשות שיוכלו להתחיל את שבע השנים הבאות בלי גיבנת של חובות".

"אני מקווה שנוכל להנגיש ולהדגיש את הרעיון המרכזי- ההתחדשות החברתית והחיבור אל הטבע לאזרחי המדינה. אנו נשמח לשתף פעולה גם עם ח"כ קלדרון וגם עם מי שיושב כאן" סיים בן דהן את דבריו.