אאא

נעדר חרדי? את כלי התקשורת הוא לא מעניין: זה היום הרביעי שבו עשרות שוטרים, מתנדבי הצלה ותלמידי ישיבה עורכים חיפושים אחר אהרון סופר (23), תלמיד ישיבה מירושלים שיצא ביום שישי מביתו ומאז נעלמו עקבותיו. וככל שהזמן חולף ישנו חשש ממשי לחייו.

בחודש האחרון התרחשו מספר מקרי היעדרות, כך נמשל לפני שבוע ימים חייל צה"ל, רב-טוראי דוד גורדון, הוכרז כנעדר ולבסוף נמצאה גופתו. דבר היעדרותו זכה לסיקור נרחב מצד כל כלי התקשורת, זאת בניגוד למקרה היעדרות תלמיד הישיבה שבו הסיקור חלש.

העיתונאי בועז גולן, שאינו חובש כיפה, זועם על אופן הסיקור התקשורתי: "עצוב!", הוא כתב בסטטוס שפרסם בפייסבוק וזכה לאלפי לייקים ושיתופים. "מזה שלושה ימים סורקים ומחפשים אחר צעיר חרדי כבן 24, שעקבותיו נעלמו מאז יום שישי באזור בית זית בהרי יהודה". הוסיף.

וכאן גולן עבר לביקורת נוקבת נגד עמיתיו העיתונאים: "כואב לגלות, ולא בפעם הראשונה, שאדם חרדי פחות מעניין את התקשורת. תמונתו לא משותפת בעשרות אלפים, כתבות לא מופיעות בדפים הראשיים של העיתונים עם תמונתו וברדיו לא מפמפמים את האירוע. למה?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמה שעות לאחר מכן, פרסם גולן את תמונת הנעדר ולצד זה כתב: "ואם הוא חרדי, הוא לא בנאדם? למה שוכחים אותו? שלושה ימים הוא נעדר וקיים חשש כבד לחייו!".

אתר "כיכר השבת" פנה לערוצי הטלוויזיה ולעורכי אתרי החדשות הגדולים, אך הם בחרו שלא להגיב.

מנדי גרוזמן, המסקר את הציבור החרדי בעיתון "מקור ראשון" ובאתר nrg, אמר ל'כיכר השבת': "באופן אישי התייחסתי למקרה הנעדר כפי שנהוג בכלי התקשורת להתייחס למקרי נעדרים. ניתן להשוות ולראות שההתייחסות לנעדר הנוכחי דומה להתייחסות לכל נעדר שהוא. כשעברו הימים ומכריו של הבחור העלו את החשש כי מדובר בחטיפה, עמיתי צביקה קליין ואני העלנו ידיעה על המקרה, שמופיעה כאחת הכותרות הראשיות בדף אתר nrg".

החיפושים, הבוקר (צילומים: פלאש 90)
החיפושים, הבוקר (צילומים: פלאש 90)