אאא

פריצת דרך במגעים: בשעות האחרונות הגיעו בחורי ישיבת "עטרת ישראל" להסדר עם ר"מ הישיבה הגרב"צ אזרחי - בנו של הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי המכהן כראש הישיבה, במסגרתו תישאר הפנימייה המיתולוגית ברח' קאסוטו 5 על תילה ולא תיסגר, כשבמקביל "יטופלו" הבחורים הבעייתיים באופן נקודתי.

ל"כיכר השבת" נודע כי המגעים החלו כבר בשעות הבוקר, כשמקורבי ראש הישיבה ניסו לתווך בין הצדדים. שינוי הכיוון אירע כאשר הבחורים קיבלו על עצמם להשתפר ולהתחזק בלימוד והסכימו ליצור הפרדה בין מרבית שוהי הפנימייה לבין קבוצת הבחורים הבעייתית שלא השתלבה במסגרת והפריעה לרוח הישיבה.

"אנחנו שמחים שהאיום הוסר מעל ראשינו", מסביר ל"כיכר השבת" אחד מהבחורים המתגוררים בקאסוטו 5 שבגינם החל המאבק הסוער. "לא הייתי קורא לזה "התקפלות" או "כניעה" של ההנהלה", הוא מדגיש ומבהיר, "זאת משום שהדרך של ראשי ומנהלי עטר'ס הייתה תמיד לשמוע ולהקשיב לבחורים וללכת לקראתם".

"בישיבה כאן כל בחור מרגיש בן בית, ושראש הישיבה הוא כאביו שממש שדואג לו אישית, ולכן היה ברור שהעניינים יסתדרו בסופו של דבר. טוב שהדבר קרה כבר עכשיו לפני סוף הזמן".

גורמים בישיבה מדגישים כי הרב בן ציון אזרחי אכן התחשב בבקשתם של הבחורים לשנות את "רוע הגזירה", ובעקבות כך הוחלט כי השיפוצים שתוכננו בקאסוטו 5 ייערכו בשלבים, כאשר כל קומה תשופץ באופן נפרד ובמקביל יוכלו התלמידים להמשיך וללון בפנימייה.

"ב"ה שהכל נעשה בהסכמה וברוח טובה", אומרים הגורמים ומאחלים, "הלוואי ובכל עולם הישיבות היו חיים בשלום, בשלווה ובחיבה של ממש בין הצוות הרוחני של הישיבה לבין התלמידים כמו בעטרת ישראל".