ממשיך בקו התקיף, הגאון חכם שלום הכהן  (צילום: פלאש 90)
אאא

הרב שלום כהן לא חוזר בו מהאמירות נגד הציונות הדתית? לפני כשבועיים, תקף הגאון רבי שלום כהן, ראש ישיבת פורת יוסף וחבר מועצת חכמי התורה, את חובשי הכיפות סרוגות וכינה אותם בתואר הלא מחמיא: 'עמלק'. בתנועת ש"ס החליטו בתגובה לפרסם הודעה שתנסה לרכך את דבריו של הרב. אולם בהקלטה שהגיעה לידי 'כיכר השבת' נשמע הגר"ש כהן מממשיך בקו התוקפני כנגד הציבור הציוני דתי שתמך ב'הבית היהודי'.

בשיעור שמסר הרב שלום כהן לאחר הסערה שפרצה כתוצאה מדבריו, סיפר הרב כהן למשתתפים על מכתב מחאה שקיבל מאשת רב ציוני דתי. לדבריו, הוא נשאל במכתב: "איך אמרתי את המילים האלה?".

הגר"ש התייחס למכתב המחאה ואמר: "רציתי להגיד לה 'אני לא מתייחס אליה'" והסביר מדוע התבטא בתקיפות כנגד המגזר הסרוג: "אני שואל אותה במה בחרת בבחירות, אם בחרת ב'הבית היהודי' בר מינן מה שעשית, בר מינן מה שעשית, הרסת את כל העולם, את יכולה לעשות הלכות אבל הליכות אין לך".

"מובטח לו גיהנום הבא, איך אדם יכול לבחור משחיתים" הטיח הרב כהן במצביעי מפלגת 'הבית היהודי'.

"שי פירון רוצה לעקור את כל היהדות"

במהלך דבריו, תקף ראש ישיבת פורת יוסף גם את שר החינוך: "שי פירון רוצה לעקור את כל היהדות, את כל התלמידי תורה, אלה שהעולם חי עליהם, רוצה לעקור אותם ואתם (חברי 'הבית היהודי') יושבים איתו?, לפיד מבטיח להם שישיבות ההסדר לא יפגעו".

הגר"ש כהן הסביר מדוע התבטא בהכללה על המגזר הסרוג ואמר: "אני לא יודע במי כל אחד בחר, אבל זה מוחזק בדרך כלל שאם אני מזדהה עם הציבור הזה אז בחרתי בהם, ומסכן מי שבחר בהם, חושב שהוא יילך לעולמים, הוא ילך לגיהנום, אדם שמחטיא את הרבים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגר"ש כהן התייחס למכתב עידוד שנשלח ל'הבית היהודי' עליו היה חתום אחד מבאי בית הכנסת בו נמסר השיעור, ואמר: "אחד מהם שמתפלל פה וגם כן חתום שם, והוא שלח מכתב עידוד לבית היהודי, לבית הגוי". בהתייחסו להצהרות חלק מחברי הכנסת של הבית היהודי כי הם נגד הפגיעה בעולם התורה אמר הרב כהן: "אם אתם באמת נגד תצאו בהפגנה, למה אתם שותקים? תגידו להם רבותי תצאו מהממשלה, למה לא עושים דבר כזה? למה לא עושים? אם אתם אנשים אמיתיים".

"זה עמלק" השיעור שחולל סערה (צילום: ישי כהן)

"הקב"ה יודע שאני מדבר רק לכבודו יתברך, אני אומר שוב, מי שבחר בהם הוא מסכן, הוא מסכן. היום כל דבר תולים את זה ברב קוק, מסכן הרב קוק שכל דבר תולים בו".

בסיום דבריו חזר ואמר הרב שלום כהן: "אני גיליתי את דעתי למה התכוונתי", וקרא לבני הציונות הדתית המתנגדים לדרכו של בנט לצאת ולהפגין נגדו: "תצאו בהפגנה, תורידו אותם מהכיסאות, הם נמצאים עכשיו בבית הכיסא, תורידו אותם מהכיסאות". 

כזכור, בנאומו התקיף לפני מספר שבועות שעורר סערה, אמר הגר"ש כהן:  "כתוב כי יד על כס יה מלחמה לה' בעמלק, אמרו חכמים שאין הכיסא שלם כל עוד יש עמלק, מה זה 'כל עוד, ואין הכיסא שלם'? כס זה כיפה סרוגה, שומעים?, כל עוד ויש כיפה סרוגה אין הכיסא שלם, זה עמלק, מתי יהיה הכיסא שלם? כשאין כיפה סרוגה".