אאא

ימים אחרי מותו של הרב יוסף רקסין ז"ל (60), שנרצח בשבת בבוקר בזמן שהיה בדרכו לבית הכנסת במיאמי ביץ', הקהילה היהודית במקום מסרבת להאמין כי הוא איננו. לדבריהם, אחרי הלוויה הם החלו להבין כמה חמור המצב הביטחוני האישי של התושבים.

בשל כך, חבר בקהילה היהודית אמר ל"כיכר השבת" כי בכוונתם להגן בעצמם על ביטחון התושבים. "אנחנו לא רוצים להתעורר לעוד יום אבל. אנחנו רוצים למנוע את הרצח הבא ולכן כמה מאיתנו שהם יוצאי צבא פשוט יחלו לאבטח את השכונה" אמר.

לדבריו, "המשטרה המקומית לא עושה מספיק בכדי להגן עלינו. אם זה המצב אז לא נותר לנו ברירה אלא לחפש ביטחון בעצמנו. אנחנו מקווים שיהיה שיתוף פעולה מצד המשטרה ואולי כך נמנע יחד את האסון הבא".

"אנחנו בטוחים כי הרצח היה על רקע לאומני", הוא אומר. "אין סיבה אחרת שבגינה הוא נרצח. אנחנו מחפשים סיבות ולא מוצאים. אני לא מאמין שהוא נרצח בגלל שוד ואני עדיין בטוח שזה היה על רקע לאומני ואנחנו מקווים שהסיבה האמתית תתברר מהר ככל האפשר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתמול דווח ב"כיכר השבת" כי בקהילה היהודית מציעים פרס בסך 50 אלף דולר למי שיביא מידע שיוביל ללכידת רוצחי הרב.

הרצח המזעזע התרחש בשעה 09:00 בבוקר, כאשר הרב הלך לבית-הכנסת ושני אלמונים ניגשו אליו וירו בו. דקות אחדות לאחר האירוע, הוטס הרב לבית החולים 'ג'קסון ממוריאל', שם הועבר למרכז הטראומה, אך לאחר זמן קצר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

לפי הדיווח בתקשורת המקומית, שני הרוצחים נמלטו מהזירה באמצעות אופניים ובאופן רגלי, אך המשטרה טרם הצליחה לעלות על עקבותיהם וכי למשטרה אין עדיין תיאור מדויק שלהם או רקע ברור למעשה.