אאא

מנהל המוסד החרדי באופקים שלא קיבל לשורותיו ילד כביכול בעקבות כך שאביו משרת בצה"ל, זומן לבירור במשרד החינוך. 

במקביל, שר החינוך הרב שי פירון התייחס לפרשה שנחשפה בערוץ 2 ואמר כי הוא: "רואה את המקרה בחומרה". 

כזכור, בהקלטה שנחשפה אמש בחדשות 2, נשמע מנהל המוסד כשהוא אומר: "תביני, את לא פסולה בעיניי וגם לא בעלך, אתם אנשים צדיקים, אבל אני לא יכול שהבן שלך יבוא עם מושגים שהוא ישמע בבית שקשורים לצבא".

המנהל תועד אומר גם: "אני מקווה שהבן שלך לא ילמד מהאבא, ולא יגיע לצבא, חייו צריכים להיות חיים של תלמוד תורה והוא צריך להיות בחור ישיבה ובן תורה". לשאלת האם:  "ומה יקרה אם הוא כן ירצה ללכת לצבא?", השיב מנהל המוסד:  "זה רע. הבן שלך אמור להיות בחור ישיבה. זה יהיה נורא אם כשהבן שלך יגדל הוא יילך לעבוד".

במקביל, מתברר כי עובדת שירות האב בצה"ל אינה הסיבה היחידה לאי הקבלה, לדברי המוסד, הטענה כביכול הילד לא התקבל בשל שירות האב בצה"ל כלל לא נכונה. לדבריו, מדובר באי התאמה לתקנון בית הספר, ובמידה והמשפחה תקבל את התקנון ותעמוד בתנאיו, הרי שלא תהיה שום בעיה לקבל את הבן. 

בשיחה נוספת שתיעדה אם הילד, נשמע מנהל המוסד כשהוא מפרט סיבות אחרות לאי הקבלה: "יש לך בבית מחשב, אייפון ודברים לא צנועים בטלפון, הבן שלך ייגע בזה וישפיע על הילדים בגן. את דומה למישהו שהורג את אבא שלו ואמא שלו, בוכה ואומר לשופטים: 'תרחמו עליי, אני יתום'. המטרה היא שהמחשב ייצא החוצה ובעלך ילמד".