אאא

לא רגועה: ראש האופוזיציה, ציפי לבני, ממשיכה בגל ההסתה נגד הציבור החרדי, באיצטלא של דאגה לשכבות החלשות בישראל. אחרי שאמש (מוצאי-שבת) הסיתה בשידור-חי כשאמרה "החרדים לוחצים ומקבלים תקציבים", היא המשיכה בצהריים (ראשון) במסע ההסתה, במהלך וועידת "ישראל 2021" שערך עיתון "דה-מרקר" במכללה האקדמית תל אביב-יפו.

"יש האומרים שצריך לבחור בין שלום לביטחון, בין יהודית לדמוקרטית, בין כלכלה לחברה", אמרה לבני, "צריך להחליט בכל אחד מהנושאים האלו. עלינו להגיע להסדר שישמור על האינטרסים הביטחוניים, להפסיק לתת את המונופול על המדינה היהודית למפלגות חרדיות, מדינה שערכיה הדמוקרטיים והיהודיים לא מתנגשים זה בזה".

במהלך נאומה, דיברה גם על הסוגייה הצבאית. "שירות צבאי לאומי או אזרחי צריך להיות חובה – זה חלק מתהליך הריפוי של החברה הישראלית", אמרה לבני ורמזה בצורה ברורה על האברכים היושבים והוגים בתורה, ובכך שומרים על המדינה.

לבני התייחסה גם לסוגיית הליב"ה. "סל הזכויות צריך להתחיל בחינוך – מדובר גם בלימודי ליבה. לימודי הליבה זה חלק מהחזון המשותף שיגרום לעוד אזרחים להיות חלק מהחברה הישראלית, יש לקבוע חלוקת תפקידים ואחריות בין השלטון המרכזי לרשויות המקומיות ולא כפי שזה כיום כשהאזרח הוא זה שנפגע באותם קיצוצים במענקי האיזון".

עוד אמרה לבני: "יש לשנות את שיטת הממשל – דירקטוריון על פי חוק מחויב בטובת החברה, בדיוני הממשלה מדי שבוע כל שר חושב על טובת סקטור ספציפי והמפלגה הגדולה בממשלה עסוקה בלשלם לחלקים הקטנים שמייצגים סקטורים יותר מכפי שהם מיוצגים בציבור רק בשביל לשרוד. התופעה הזו קובעת סדרי עדיפויות עקומים שלא מסתכלים על מעמד הביניים, הציבור שעובד, משרת, ציוני, שרוצה לחיות כאן.

"הממשלה הזו לא נותנת פתרון כנה ורציני למחאה הזו. המפגינים מילאו תפקידם וצעקו את הצעקה הכי כואבת שלהם – מכאן תפקיד הנהגה להניח תכנית כולל אם יש לכך מחירים פוליטיים. כדי שישראל 2021 תהיה אחרת אנו צריכים בחירות ב – 2012".