אאא

עשרות אלפי מתפללים ישהו השבת בסמוך לציון הרשב"י במירון לקראת הילות ל"ג בעומר שתחל מיד עם צאת השבת.

מי ששכר דירה שילם עבורה לא מעט כסף לאחר שבעלי המקום מנצלים את הביקוש הרב, כאשר בממוצע עבור מיטה אחת נגבו כאלף שקלים.

בשל המחסור הרב בדירות ובמקומות לינה, בעלי לולי התרנגולים במושב מירון מצאו שיטה טובה לסייע להמונים שחיפשו אחר מיטה לשבת, שלא פחות מכך תהיה עבורם הכנסה ניאותה.

בעלי הלולים הפכו את מרחב לול התרנגולים למעין אוהל ענק ובו מאות מיטות אותם השכירו במחיר מוזל יחסית, עבור האלפים שילונו במקום במהלך השבת.

אך הבוקר (חמישי) המשטרה הזמינה את בעלי הלולים והודיע להם כי בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי של מחוז צפון וכיבוי אש שהמקום מסוכן ללינה ומדובר בסכנת נפשות, יתקיים להם שימוע שלאחריו יוחלט האם להוציא צווי סגירה ופינוי מיידי של אלפי המיטות.

ל"כיכר השבת" נודע כי חברי הכנסת של אגודת ישראל פועלים להסדיר את הנושא מול המשטרה וכיבוי אש. הועלתה הצעה להציב במקום כבאיות ומטפים וכל הציוד הדרוש כדי למנוע סכנת נפשות.

למרות ההצעות, בסופו של דבר החליטה המשטרה לאחר השימוע להוציא צווי סגירה ללולים. כעת, אלפי אנשים שתכננו לישון במקום, יאלצו לחפש פתרון שינה אחר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, משטרת ישראל ממשיכה להיערך לקראת ההילולה הגדולה בהשתתפות מאות אלפי חוגגים, וכאלף שוטרים נערכים לאבטחת ההמונים.

החל מהבוקר (חמישי) נאסרה כניסת כלי רכב למתחם מירון ולמושב, למעט תושבי המקום. מחר, יום שישי, בסמוך לכניסת השבת תיאסר לחלוטין כניסת כלי רכב לכל האזור. 

במשטרת התנועה מבקשים מהציבור להישמע להנחיות השוטרים ולנהוג במשנה זהירות, לבצע עצירת רענון ולהימנע מנהיגה ממושכת.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין שסייר היום במירון בקש מהמפקדים: "הרבה מאוד גורמים חרדים פנו אלי בכל סוגיית חילול השבת, צריך לראות שאנחנו עושים את מה שנדרש כדי שכמה שפחות שוטרים יחללו שבת, ואם לא יחללו אז על אחת כמה וכמה".