אאא

שר החוץ אביגדור ליברמן קרא בפורום מצומצם שבו השתתף להביא לחיסולו של ראש הלשכה המדינית של ארגון חמאס חאלד משעל, מאחר וזה עומד מאחורי הפגיעה בחייהם של אזרחי ישראל. כך דווח הערב (שני) בחדשות ערוץ 2.

בשנת 1997 ניסתה ישראל באמצעות המוסד לחסל את משעל בהתזת רעל מסוג חריף בבירת ירדן. אלא, שמאבטחיו של משעל תפסו את סוכני המוסד שנשלחו לבצע את הפעולה, מה שגרם לישראל להעביר את הנוגדן לרעל וכן לשחרראת השיח' אחמד יאסין בתמורה להשבת הסוכנים הישראלים.

זהו אינו הצעד החריף הראשון שליברמן מבקש לנקוט כנגד חמאס, במסגרת פגישה עם שרת החוץ של רואנדה אמר כי יפעל למנוע מתחנת הטלוויזיה אלג'זירה מלשדר בישראל.

"קטאר מהווה את עמוד השדרה הכלכלי של קבוצות הטרור הקיצוניות ביותר, שמערערות את היציבות בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט. קטאר היא גם גורם מרכזי בעימות שאנחנו מנהלים עכשיו מול חמאס בעזה, כשבין היתר היא מממנת את חמאס ונותנת מקלט לחאלד משעל" אמר ליברמן.

"רשת אלג'זירה, שגם אותה כמובן מממנת קטאר, היא עמוד התווך המרכזי במערך ההסברה והתעמולה של חמאס. אלג'זירה נטשה אפילו את מראית העין של כלי תקשורת מהימן, והיא משדרת הסתה אנטי-ישראלית, שקרים, התססה ועידוד לטרוריסטים - גם לתוך עזה וגם החוצה לעולם".

לדברי ליברמן: "במקרה של אל-ג'זירה זה לא עניין של תקשורת, אלא עניין שנוגע לפעילות של זרוע של ארגון טרור שנלחם כרגע נגד מדינת ישראל. בריטניה לא הייתה מאפשרת ל"דר שטרימר" להקים ערוץ טלוויזיה ולשדר מלונדון".