אאא

בעקבות דו"ח מבקר המדינה בעניין האפלייה במגזר החרדי, עורך-הדין יואב ללום מעמותת "נוער כהלכה" - ומי שעמד מאחורי פרשת עמנואל, מגיב לעיקרי הדו"ח החמור.

"דו"ח מבקר המדינה שפורסם זה עתה, הוא לא פחות מכתב אישום חמור ביותר!", אומר ללום. "הדו"ח מוכיח ללא כל צל של ספק, כי תמונת האפלייה העדתית הנוראה שאנו זועקים עליה מזה מספר שנים, היא אכן מציאות חיה ונושמת הפוגעת ברבים.

"אנו קוראים למשרד החינוך להקים צוות עבודה שיפעל ליישום ותיקון הליקויים באופן מיידי. לא יתכן שמיון התלמידות על רקע עדתי יעשה על חשבון הקופה הציבורית".

גן-עדן לגזענים

עוד הגיב ללום: "המצב הנוכחי הינו גן לעדן לגזענים. הם גם מקבלים תקציבים, גם לוקחים את הבנות הספרדיות המובחרות (ובכך מחזקים את מוסדותיהם וממלאים כיתות ותקנים), גם שולטים בעזרת המכסות בכל הספרדים שנותרו ובשיא החוצפה מבקשים מהספרדים שנותרים ללא העילית שלהם להקים סמינרים איכותיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אותם מנהלים, משאירים כל שנה בחוסר ודאות עשרות אלפי הורים, ומתעללים במאות הורים, וברור כי תמיד יקומו אנשים נפגעים, שכבר קיבלו רוח גבית מהבג"ץ וממבקר המדינה, וילכו עד הסוף. 

"המערכות ידרשו ליבה, ואחריות בלעדית על הרישום והקבלה, ואחר כך גם על התכנים. כולנו נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה. וכולנו נדע ידם של מי שפכו. רק לעשרת מנהלי הסמינרים נבוא אנחנו והדורות הבאים בטענות".

ללום מאשים ישירות את המנהלים, אותם הוא מכנה "עוכרי ישראל האמיתיים". לדבריו, והגיע הזמן להפקיע מידיהם לחלוטין את הניהול וקבלת התלמידים, ולהעבירו לועדת רבנים אמיתית, ולא כמו זו הקיימת, שכל אחד אינו יודע מי חברים בה ואפילו חבריה מודים שלא מתחשבים בדעתם".