הרב אליקים לבנון (צילום: פלאש 90)
אאא

רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה, הרב אליקים לבנון תוקף היום בחריפות את ההחלטה המסתמנת בצה"ל לפיה לא לאפשר לחיילים דתיים להשתחרר מטקסים שבהם שירת נשים.

בראיון לרדיו "קול חי" אומר הרב לבנון: "יש למסור את הנפש על-כך".

"הם מקרבים את המצב שבו רבנים יאלצו להורות לחיילים - אתם חייבים לצאת מאירועים כאלה גם אם תעמוד כיתת יורים בחוץ, ויירו בכם למוות", התבטא הרב לבנון.

"אני מאוד מקווה שיהיו שם כמה אנשים חכמים שיבלמו את הצעד הנורא הזה, אבל אם לא - לא תהיה לנו ברירה אני אמליץ לכל מי שישאל אותי לא להתגייס יותר".

סערת שירת הנשים בצה"ל פרצה לפני כמה חודשים, כאשר תשעה צוערים דתיים בקורס קציני חי"ר, שמרביתם משויכים ליחידות מובחרות כגון דובדבן ואגוז, הושעו מהקורס הצה"לי משום שסרבו להאזין לשירת נשים של להקה צבאית.

הקצינים השתתפו בערב מורשת בעקבות מבצע מורכב שנערך ב"עופרת יצוקה".

בשלב מסוים עלו לבמה זמרות והחלט לשיר. הצוערים הדתיים מיהרו לעזוב את האולם כדי שלא להיכשל, ומפקד גדוד גפן, סא"ל עוזי קליגר, יצא אחריהם ואמר בזעם: "אם אתם לא נכנסים מיד פנימה, זה נחשב סירוב פקודה. מי שמסרב פקודה יודח מהקורס".

הצוערים ניסו להסביר את עמדתם ואמרו למפקד הגדוד כי שמיעת שירת נשים אסורה על פי ההלכה, אולם הוא לא השתכנע והשיב: "אתם לא רגישים כלפי הכבוד של הזמרות, ואני לא יכול לתת לכם להיות קצינים". 

כעת, כאמור, אמורה ועדה מיוחדת להחליט בנושא.