אוריאל, אביו של החטוף אייל יפרח  (צילום: פלאש 90)
אאא

עם ישראל מתגייס כולו בתקווה ובתפילה לשלומם של שלושת החטופים - אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל, ובהיכלי התורה ובעולם הישיבות נערכות תפילות נרגשות לצד אמירת פרקי תהילים לזכותם של החטופים.

בשעה האחרונה (שישי) יצאו הוריהם של שלושת החטופים משיחה ממושכת שקיימו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בצאתם מהפגישה אמר אוריאל יפרח, אביו של אייל, ל"כיכר השבת" כי השיחה הייתה טוב וכי הם מקווים ומייחלים לשחרורם של הבנים.

האב הצטרף לקריאתם של גדולי ישראל לקבל את השבת בשעה מוקדמת והעביר מסר אישי דרך "כיכר השבת" לעם ישראל. "היינו אצל רבי דוד (אבוחצירה י.כ) ורבי חיים קנייבסקי והם בירכו את הילדים שישובו בשלום" אמר האב. "אני רוצה להצטרף לקריאה של כל הרבנים ולבקש מעם ישראל שיקבלו את השבת 10 דקות מוקדם יותר לזכותם של ילדינו וכן אני מבקש שנשים צדקניות תתפללנה בשעת הדלקת הנרות למען בנינו שישובו במהרה לביתם בשלום כשהם בריאים ושלמים".

האב הנרגש הקריא בקול את שמותיהם של שלושת הנערים החטופים - יעקב נפתלי בן רחל דבורה. גלעד מיכאל בן בת גלים. אייל בן איריס תשורה.

 (צילום: פלאש 90)
ראש הממשלה נתניהו עם אביו של אייל יפרח (צילום: פלאש 90)

בתוך כך, אלפי בית ישראל יתאספו היום, ערב שבת קודש, כשעה לפני כניסת השבת, להתחזקות בלימוד התורה ולהוסיף בקדושת השבת לאור דבריו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן, על כך ש"ישנה חשיבות גדולה להקדים ולבוא ביום שישי הקרוב לבתי הכנסת והיכלי התורה ולקבוע סדר לימוד תורה מיוחד בערב שבת לזכותם של שלושת הנערים שישובו במהרה לבתיהם בשלום".

בהיכלי הישיבות הקדושות וברבים מהכוללים, התארגנו לאור קריאת גדולי הדור להוסיף לסדרי הלימוד של ימי שישי ושבת, סדר מיוחד לשעה זו קודם כניסת השבת, שבה ילמדו כולם בבית המדרש.

במכתב ששיגר לתלמידיו משגיח ישיבת "ארחות תורה", הגאון רבי חזקיהו משקובסקי, הוא כותב: "יחד עם כל בני ישראל הנושאים תפילה על אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשביה המקום ירחם עליהם, בהוראת מרן ראש הישיבה שליט"א להרבות זכויות שיעמדו להם להצלתם, ובעיקר בשבת קודש זו, א. יש להקדים הזהירות מעשיית מלאכה הנהוג במקומינו בדרך כלל ב-30 דקות לפני השקיעה, ב-5 דקות נוספות, דהיינו 35 דקות קודם. ב. יש להשתדל שכל בני הישיבה הקדושה יהיו לפני קבלת שבת לכל הפחות שעה אחת בלימוד בלי להפסיק, וזכות תלמוד תורה דרבים, וזכות דשבת קודש, אשר היא מקור הברכה יצטרפו לשאר התפילות ויקובלו לרצון ונזכה לראותם במהרה יוצאים מצרה לרווחה לחיים ולשלום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי ר"י עטרת ישראל, שב לפנות בוקר ממסע חיזוק בארה"ב ומיד עם הגיעו להיכל הישיבה מסר לתלמידיו כי יש להתחזק בלימוד לקראת שבת שהיא מקור הברכה. הגרב"מ אזרחי הוסיף בכאב: "מכיוון שאין שום התקדמות בהקשר לבחורים הנפלאים הללו הרי שאנו בני התורה צריכים להשתמש בכוחות החזקים של עם ישראל וזה שבת שהיא מקור הברכה וכן בלימוד בעומקה של תורה". הרב איחל כי בעזרת ה' על ידי שנתחזק בזה כוח התורה והשבת יחזירו אותם במהרה.

האמא בבכי: "הלב שלנו נשבר מגעגועים" (צילום: לע"מ, ירון שרון ועדו ארז - YNET)

לסיום, הורה ראש הישיבה כי בשל הוראתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, על בחורי הישיבה להגיע לקבל את השבת בסדר מיוחד מהשעה 17:30, שעתיים לפני שבת.

בנוסף, בכל רחבי הארץ ישנן התארגנויות מקומיות לתכניות מיוחדות של לימוד תורה במסגרות שונות, לשעה מיוחדת זו קודם כניסת השבת, כשמייד בתום שעת הלימוד יעתירו ההמונים בפרקי תהילים נרגשים לשלומם והצלתם של הנערים החטופים.

גם נשים צדקניות בכל רחבי הארץ תקבלנה את השבת בשעה מוקדמת יותר תוך תפילה בשעת הדלקת הנרות לשובם הביתה של שלושת החטופים במהרה כשהם בריאים ושלמים.