אאא

הציבור החרדי נתון בימים האחרונים, ביתר שאת, תחת מתקפה חמורה של ממשלת ישראל המתנכלת לכל הקדוש והיקר - החל מקצבאות הילדים ועד לקיצוץ חמור ודרסטי בתקציבי התמיכות של הישיבות והכוללים.

ביום בו נכנס לתוקף הקיצוץ האכזרי בקצבאות הילדים, כאשר כל ילד שנולד מאז שנת 2003 יקבל 140 שקלים בלבד לחודש, כאשר משפחה עם חמישה ילדים תפסיד למעלה מ-5,000 שקלים בשנה, פנינו לשוחח עם ח"כ מאיר פרוש, מ'יהדות התורה'.

בשיחה עם "כיכר השבת", מתייחס פרוש תחילה לקיצוץ בקצבאות הילדים ומביע זעם רב על התנהגות שר האוצר יאיר לפיד. "הקיצוץ הוא מאוד כואב, אבל מה שהכי פוגעני היא העובדה שאותו אחד שעשה את הקיצוץ מתגאה בכך", אומר פרוש.

"אני כבר ראיתי שלפעמים אין כסף ומקצצים", ממשיך פרוש, "אבל מה שמדאיג אותי, כמו שאמרתי,  שהוא שמח, כאילו, גם אם יש כסף הוא היה רוצה לעשות את הקיצוץ האכזרי וזאת אטימות לשמה. התרגום של ההתנהגות שלו היא - אני לא רוצה לתת לחם לילדים".

"אני יודע שיש רובד באוכלוסייה שאוהב לשמוע את זה, 'מי שיש לו ילדים שידאג לעצמו', אני יודע שמי שרוצה ללכת לתיאטרון ממנים לו את זה, אך כל מה שקשור לילדים זה בעיה", תוקף פרוש, "אני בטח שלאורך הדרך יאיר לפיד יסולק מהזירה הפוליטית, לא רק בגלל הקיצוץ למרות שאני משוכנע שהוא יעשה הכל כדי לא להקדים את הבחירות".

פרוש מוסיף וטוען כי יש קשר בין הגזירות על אברכי הכוללים ותלמידי הישיבות לקיצוץ האכזרי בקצבאות הילדים. "הכל זה פרי מחשבתו של יאיר לפיד", הוא אומר, "הוא רוצה לפגוע בישיבות והוא רוצה לפגוע בקצבאות הילדים בגלל שמבחינתו כל מי שחרדי הוא לא זכאי, גם מול מה שהאריתראים זכאים".

במהלך דבריו, מביע מאיר פרוש ייאוש מוחלט מראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר כי מנתניהו הוא כבר לא מצפה לכלום.

באשר לשאלה מה המפלגות החרדיות יכולות לעשות במצב הזה, משיב פרוש: "כך זה עובד, צועקים ומביעים מחאה וכשתהיה לנו את ההזדמנות אנחנו נעשה את מה שצריך לעשות. עם ישראל יכול לחיות גם בלי קואליציות".

פרוש, כיתר חבריו לסיעה, לא חוסך את לשונו ממפלגת "הבית היהודי" ואחריותה לגזירות הקשות. "לבית היהודי יש חלק גדול בהרס עולם התורה ובהרס המשפחות החרדיות", אומר פרוש,  ותוהה "בהתנחלויות אין משפחות מרובות ילדים?".