אאא

הסירה "ג'קסון 4" התהפכה מול חופי ניגריה וכל 11 חברי הצוות שהיו עליה מתו. מלבד האריסון אודג'גבה אוקנה, בר המזל היחיד שנשאר בחיים.

לאחרונה פרסמה סוכנות הידיעות AP, סרטון ובו מתועדת הצלתו המדהימה של אוקנה, ששרד במשך 60 שעות בקרקעית הים בזכות כיס אוויר שנוצר בסירה. הסרטון צולם באמצעות מצלמה שהייתה צמודה לראשו של צוללן מצוות החילוץ ומהר מאוד הפך לויראלי ברחבי הרשת.

בסרטון ניתן להבחין בברור בתדהמה של אנשי החילוץ לגלות ניצול חי על הסירה.

טוני ווקר, שפיקח על מבצע החילוץ מטעם חברת DCN Diving ההולנדית, סיפר כי על מסך הטלוויזיה ששידר אונליין את התמונות מהמצלמות על ראשי הצוללנים, הוא הבחין פתאום ביד. ווקר הניח שמדובר בגופה נוספת, אך הצוללן ששלח את ידו כדי לתפוס את היד נדהם לגלות שהיד "תפסה אותו בחזרה!".

אוקנה המותש התקשה לקלוט מה קורה ועבור הצוללן היה זה הלם, כי הוא ציפה למצוא רק גופות. לבסוף פורצים המצילים בקריאות שמחה: "יש ניצול! הוא חי!". ווקר מעיד כי הגיעו לאוקנה ברגע האחרון ונותר לו רק זמן מוגבל עד שלא היה מצליח לנשום עוד. אוקנה מאמין כי הצלתו היא סימן לישועה אלוקית.

בזמן התרחשות אירוע הטביעה, מספר אוקנה כי "נדהמתי והכול היה חשוך, הוטלתי מצד אחד של התא לצדו האחר". הוא הצליח למצוא את הפתח מהתא ואיתר את הקבינה. חבריו לצוות כולם - עשרה ניגרים וקפטן אוקראיני, כולל ארבעה קאדטים צעירים מהאקדמיה הימית הניגרית, נספו בתקרית. 

אוקנה מתאר כי התקיים על בקבוק קולה אחד בלבד, ללא כל מזון אחר. כאשר חולץ, טיפל בו הצוללן  במים חמים, לאחר ששהה בטמפרטורות מים מקפיאות ואז סייע לו בעזרת בלון חמצן.