אאא

אחדות בש"ס, שלושה מנהיגים: מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, בראשות מרן הראשון לציון הגאון הרב עובדיה יוסף, התכנסה אמש (רביעי) להוצאת בשורת האחדות בתנועה.

בזה אחר זה הגיעו חברי מועצת חכמי התורה, הגאון רבי שלום כהן ראש ישיבת "פורת יוסף", הגאון רבי שמעון בעדני והגאון רבי משה מאיה אל הבניין ברחוב הקבלן 45 בשכונת הר נוף בירושלים.

הצטרפו לדף הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תחילה התכנסו הרבנים בביתו של הרב עובדיה יוסף, כאשר זה לצד זה ישבו: הרב משה מאיה, אריאל אטיאס, אריה דרעי, מרן הרב עובדיה יוסף, אלי ישי, הרב שמעון בעדני והרב שלום כהן.

לאחר כינוס מועצת חכמי התורה, ירדו אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס אל בית מדרשו של הרב עובדיה יוסף שמתחת לביתו, שם ימסרו הצהרות קצרות לכלי התקשורת הרבים במקום.

המועצת: תואר יו"ר התנועה מבוטל

בפתח ההצהרות לכלי התקשורת, מזכיר מועצת חכמי התורה, רפאל פנחסי, מסר הצהרה לכלי התקשורת ובה החלטות מועצת חכמי התורה, לפיהם, "תואר יו"ר התנועה מבוטל, הנהגת התנועה תהיה משותפת, הרב אלי ישי הרב אריה דרעי והרב אריאל אטיאס יובילו יחדיו את קבלת ההחלטות".

"מועצת חכמי התורה פונה בקריאת קודש לכלל הציבור לפעול ולעזור להצלחת תנועת ש"ס, להרבות כבוד שמים", הקריא פנחסי את החלטות המועצת.

דרעי: "אין אף אחד שהפסיד - כולם ניצחו"

לאחר-מכן, פתח אריה דרעי את דבריו ואמר "התפללנו הבוקר בשחרית, 'זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו'. אני שמח שחזרתי היום הביתה. אני עושה זאת בשמחה גדולה. אני לא יודע אם על פי הלכה אם מותר לברך בשם ומלכות, ואני אעשה זאת בלי - 'ברוך אתה אלוקינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

 (צילום: כיכר השבת )

דרעי בהצהרה לעיתונאים (צילום: כיכר השבת )

"אחרי 12 שנה, אנחנו הולכים בכוחות משותפים יחד. אני זוכר את אלי עם זקן שחור יותר קצת, וגם אני כנראה הייתי ככה... אני שמח מאוד שאנחנו נמצאים כאן. אנא ה' הושיע נא, ואחר-כך הצליחה נא. את החלק הראשון עשינו היום, בזכות מועצת חכמי התורה שניווטו זאת בחוכמה ובסבלנות. זה היה דבר כמעט בלתי ייאמן. יש לנו הרבה משימות לפנינו, ואנחנו רוצים להצליח, עם כל הציבור הספרדי".

בהמשך דבריו,  בירך דרעי את אלי ישי לרגל הולדת נכדתו היום ואמר כי "בת זה סימן יפה", ואיחל שיישאו יחד בעול כל השנים. "אני רוצה להודות לו על הנשיאה בעול בצורה מכובדת במשך השנים. הוא הצליח לנווט את הספינה למרות גלים סוערים. אני מודה לו על העתיד גם", הוסיף דרעי.

דרעי סיפר לכלי התקשורת על פגישתו עם מרן הגר"ע יוסף ואמר: "היתה לי היום שיחה מרגשת עם מרן, נשיא מועצת חכמי התורה. זה לקח 30 שניות. כשמרן ביקש לוותר למען השלום, אני גאה ושמח בזה. אין אף אחד שהפסיד - כולם ניצחו. כבוד התנועה ניצח, כבוד החכמים, ועם ישראל שרואה הנהגה משותפת".

ישי: "החוט המשולש לא במהרה ינתק"

מיד לאחר אריה דרעי, כובד אלי ישי למסור את הצהרתו לכלי התקשורת ואמר: "בשעה טובה ומוצלחת, אריה אתה חוזר הביתה. זה רגע חשוב. המטרה לנגד עינינו היא טובת כלל ישראל, הציבור והשכבות החלשות במיוחד. כשש"ס מאוחדת, זה יביא יותר מנדטים. החוט המשולש לא במהרה ינתק".

"אנחנו נצא למערכה חשובה, קריטית, שלא היתה מעולם במדינת ישראל. האחדות הזאת תביא ברכה לעם ישראל בכל המישורים. כשיש אחדות, יש ברכה. תהיה סיעתא דשמיא. יש לנו הישגים מרשימים מאז הוקמה ש"ס ועד הלום. נהיה כאיש אחד בלב אחד, תחת הנהגת מרן הרב עובדיה ומועצת חכמי התורה", הוסיף אלי ישי.

עוד באותו נושא:

בסיום דבריו, אמר ישי: "אני מאמין שבעזרת ה', עם הכוחות המשותפים תהיה בשורה גדולה לעם ישראל", והוסיף לברך את אריאל אטיאס, לו היה חלק מרכזי בהסכם האחדות בתנועה: "אני רוצה להודות לאריאל, שפעל רבות, בתבונה ובלי אגו כדי להביא לאחדות".

אטיאס: "תודה רבה לישי ולדרעי שוויתרו כל אחד על החלק שלו"

אחרון הדוברים היה המנהיג השלישי של תנועת ש"ס, אריאל אטיאס, שפתח ואמר: "ברוך שובך הרב אריה דרעי. אני חושב שהיום הזה הוא יום שש"ס בהנהגתו של מרן, הוא דוגמה איך אפשר להתגבר על משקעים שהיו בעבר".

"הייתי עד לשיחה שהיתה בין אלי לאריה, והופתעתי", סיפר אטיאס והוסיף, "זה מאחורינו. הדבר השני החשוב הוא שכולם התאחדו ומוותרים - כל אחד מהצד שלו. הרעיונות היצירתיים שעלו, מהרבנים שהעלו זאת, התפקיד שלי היה רק לחבר ולערבב את הדבר הזה יחד, ואני שמח ומודה להם כל כך".

 (צילום: כיכר השבת )

חברי ההנהגה החדשה מתחבקים (צילום: כיכר השבת )

 

"זה דבר שעשה קידוש ה', שראו מה זה דברי חכמים בנחת נשמעים. התמונה הזאת שאתם רואים היום, מכפילה את הכוח של ש"ס. התמונה הזאת מראה לכל הציבור הספרדי בישראל, חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים - מסר של אחדות להחזיר עטרה ליושנה ולעזור לשכבות החלשות. אני משוכנע שנגדיל את כוחנו במנדטים", אמר אטיאס.

לסיום, הוסיף אריאל אטיאס ואמר: "תודה רבה לאלי ישי ולאריה דרעי שוויתרו כל אחד על החלק שלו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו שב אריה דרעי ואמר כי הוא שמח לחזור לתנועה והבטיח שמהיום והלאה לא נדע מחלוקת ולא תהיה שום הדלפה או סיפור על חילוקי דעות בהנהגת התנועה.

בשורת האחדות החלה בפגישה של ראשי ש"ס, אלי ישי ואריה דרעי, שנמשכה למעלה ממחצית השעה, בבית מדרשו של הגר"ע יוסף. בפתח הפגישה, דרעי וישי לחצו ידיים בחמימות כשעל פניהם מרוח חיוך מנצח.

ההסכם: הנהגה משותפת

כפי שנחשף הערב לראשונה ב'כיכר השבת', ההסכם שגובש לאחר ימים ארוכים של משא-ומתן מתיש, קובע כי אלי ישי לא ישמש כיו"ר תנועת ש"ס עד לבחירות, וההנהגה תטל על אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס במשותף.

 (צילום: כיכר השבת )

השר ישי מנופף לשלום (צילום: כיכר השבת )

 

לפי ההסכם, יום לאחר הבחירות יוכרז יו"ר התנועה שייבחר על-ידי מועצת חכמי התורה ומרן הגר"ע יוסף. את הקו המדיני והמו"מ הקואליציוני של התנועה ינהל אלי ישי, אריה דרעי יהיה אחראי על הנושאים המוניציפאליים ויכהן כיו"ר מטה הבחירות של ש"ס.