אאא

אם לא יתרחש שינוי ברגע האחרון, בשעות הערב ביום ראשון הקרוב תתקיים חתונתם של בני זוג ערבי ויהודייה, מחמוד ומורל, באולם מרכזי בעיר ראשון לציון. הזמנתם הופצה ברשתות החברתיות ובעקבות כך התעוררה סערה גדולה, כאשר מספר אזרחים התאגדו לקיים הפגנה מחוץ לאולם.

מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, אמר ל"כיכר השבת": "ראינו את ההזמנה וקיווינו שמדובר בבדיחה אבל לצערנו הגדול לאחר בדיקה הגענו לכלה ומדובר באמת בבחורה שהיא יוצאת עם ערבי והולכת להתחתן אתו לא בכפר אלא בתוך ראשון לציון וזה כבר גבול שנחצה וגבול מאוד מסוכן".

בעקבות כך, בכוונת פעילי ארגון להב"ה לקיים מחאה מחוץ לאולם האירועים בזמן החתונה, זאת לאחר שקיבלו הוראה מרבנים. "דיברתי עם הרבה מאוד רבנים שמבקשים לא למסור את שמם והם אמרו שעל חילול השם כזה צריך למחות בכדי שבנות ידעו שגם עם מישהי עושה עבירה אז שתעשה זאת בסתר ולא בריש גלי עם הזמנות כאילו מדובר בשמחה גדולה", אומר גופשטיין.

"אני קורא לכולם במקום לטייל בטבריה בבין הזמנים, בואו למחות על החילול השם הנורא הזה. אסור להישאר בבית וכולם מוזמנים להפגין מחוץ לחתונה", הוסיף גופשטיין.

משיחות שקיימו אנשיו של גופשטיין, עולה כי ככל הנראה הכלה התאסלמה וכי היא עצמה אמרה שהחתונה תתקיים מרצונה. "מספר אנשים שלנו דיברו עם הכלה שדיברה אתנו בכבוד אבל היא אמרה שזה עניין שלה והיא מסתדרת עם זה. לטענת החתן הוא אומר שהיא התאסלמה אבל אנחנו טרם בדקנו את זה אבל בכל אופן זה לא משנה כי יהודייה לא יכולה להתאסלם".

"אנחנו לא מתייאשים", הוא אומר באשר לפעילותם בנושא. "אנחנו מתכוננים להמשיך לדבר אתה ולנסות לשכנע אותה וייתכן שחודשיים אחרי החתונה אנחנו נקבל אותה בזרועות פתוחות אבל עדיין אנחנו נעשה הכול כדי שהחתונה לא תתקיים".

בארגון 'יד לאחים' כתבו בדף הפייסבוק: "עדכון חשוב! אנו מקבלים מאות פניות בנושא ההזמנה לחתונה של בת ישראל עם ערבי. המקרה התקבל במשרדנו כמו מקרים רבים שמגיעים לצערנו מדי יום. אנו עושים כל מאמץ בנושא. מבקשים מכם שתתפללו שה' יפתח את ליבה של הכלה להכיר בטעות שהיא עומדת לעשות והחתונה תבוטל".

כל ניסיונותינו להשיג את תגובת החתן והכלה עלו בתוהו. באולם האירועים סירבו להגיב בטענה כי הם לא מתייחסים לאירועים המתקיימים אצלם.