אאא

גדולי ישראל ממשיכים בהתבטאויות החריפות כנגד הפגיעה הקשה בעולם התורה אותה מוביל שר האוצר ויו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד.

במהלך ימי חול המועד, נכנס ח״כ יעקב אשר (דגל התורה) למעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, וסיפר לרב על "גאוותו" של לפיד ועל דבריו בערב יום הכיפורים לפיהם הוא מצטער על כך שלא הצליח לאפשר תחבורה ציבורית בשבת ולא השלים את החוק לגיוס בחורי הישיבות.

על פי המקורבים, מרן הגר"ח קנייבסקי הזדעזע, והתבטא בצורה קשה וחריפה כנגד לפיד, כשבין היתר אמר: "רשעים סופם לאבדון, וסופו יהיה כשל כל שונאי ישראל שבסוף נחלו מפלה מוחצת". עוד צוטט הרב קנייבסקי על ידי מקורביו כאומר: "אף אחד לא יצליח לפגוע בתורה הקדושה".

 (צילום: פלאש 90)
הרב קנייבסקי והרב שטיינמן (צילום: יהודה פרקוביץ)
הגדלה

בתוך כך בערב שמחת תורה, במהלך תפילת חול המועד בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן, ערך מקורבו הר' משה יהודה שניידר "מי שברך לכל עם ישראל חוץ מלפיד" - כהוראת מרן ראש הישיבה לפני מספר שבועות.

לאחר ה'מי שברך', שאל שניידר את הגראי"ל אולי יש לערוך דווקא מי שברך ללפיד - שישוב בתשובה. לדברי מקורביו, מרן הגראי"ל ענה בצורה נחרצת כי "רשעי ישראל אין להם חרטה", וכי "מקומו של לפיד הינו היכן שהם נמצאים".

כזכור, במהלך התקופה האחרונה התבטא מרן ראש הישיבה רבות בגנותו של לפיד וכינה אותו "רשע מרושע", ואף הצמיד לשמו "ימח שמו וזכרו".