אאא

"איננו רואים את מלאך ה' המגיע אלינו ואותה חרב שלופה בידו", כך, בדברים חריפים ונרגשים, פונה ראש ישיבת "עטרת ישראל" הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי לתלמידיו, בתחינה להרבות בלימוד התרוה בעקבות גזירת הגיוס המרחפת על עולם הישיבות.

בעקבות קריאתם של מרנן ורבנן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ושר התורה הגר"ח קנייבסקי לבחורי הישיבות לקבל על עצמם להתחזק בלימוד שעות רצופות, וכן בימי שישי ושבת קודש וזאת כתשובה ותחינה כנגד הגזירות הקשות על עולם התורה, קוראים ראשי ישיבות רבים לתלמידיהם לקבל על עצמם חיזוק בלימוד התורה בסוף השבוע.

ראש ישיבת "עטרת ישראל", הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, פרסם מכתב מיוחד בכתב ידו בהיכל הישיבה בו הוא מורה לתלמידים להתחזק בתורה.

"אחי ורעי אהובי תלמידי הישיבה הקדושה, עדיים לתפארת", פותח הרב אזרחי את מכתבו וממשיך: "אחר דרישת שלומכם הטוב, הנה הגזירה הקשה המרחפת מעל ראשינו עדיין לא שקטה, איברא חרישת הרעה ממשיכה ביתר עוז, כנראה שהיושב בשמים ממשיך לנסותנו. אין ספק כי ככל שעובר הזמן הננו נתבעים יותר על חוסר רגישותנו ואדישותנו לרצונו יתברך".

"כלום לא נפקח עין להיווכח בנתבע מאיתנו?", תוהה הרב אזרחי וממשיך, "הלוא כל בער דעת יבין אל נכון כי הנהגתינו היא זו הגורמת את הסער הזה, כי מי אשר ישכיל להביט אל תוכנו פנימה ולא יעמוד נדהם אל מול ההכרה הברורה כי בשל חלישותנו מדבקותינו בתורת חיים באה עלינו הצרה הזאת".

הרב אזרחי מוסיף וכותב לתלמידיו כי "מן השמיים מסתכלים על כל אחד מאיתנו לבוחנו הישכיל סוף סוף לדעת ולהרגיש את הצרה ופישרה. הנה איך ייתכן כי תדור התורה בכפיפה אחת עם אלו הנוטשים אותה לכמעט שישה ימים כשבתווך יום השבת הקדוש שלנו. האין זו נטישה ממש? כלום יום השישי ושבת הקודש וחלקים מימי חמישי וראשון יכולים להתקיים ללא תורה?".

"הלוא הלב רותח בקרבנו עד מתי נישאר אדישים", כותב ראש הישיבה, "כלום יש מי שחושב שיש פתרון לסילוקה של הגזירה הנוראה לגיוס בחורי הישיבות מעל ראשינו בלי שנחזור ונידבק במה שנטשנו רחמנא ליצלן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"העט ממש רוטטת בידיים מחומרת המצב, כלום נמשיך ברפיון הזה, כלום איננו רואים את מלאך ה' המגיע אלינו ואותה חרב שלופה בידו. אין אלו מליצות, אלו דברים ברורים", כותב הגרב"מ אזרחי בחדות.

"שמוע שמענו כי בכמה ישיבות הקודש נעשה מעשה בעקבות המרצתו של מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, האיך נעמוד מן הצד, האיך לא נטה שכם, האיך לא נישא בעול", כותב ראש הישיבה לתלמידיו.

"הנני מכיר בנפלאותם ומיוחדותם של בני הישיבה הקדושה", מסיים הגרב"מ את מכתבו הנרגש, "הרשו נא לי לקרוא אליכם בקריאת אב אוהב דואג ומכבד, נא ונא יותר מאי פעם נענה לקריאת קודש זאת, נאזור עוז ונקבל על עצמינו בקבלה גמורה להתחזק בתורה הקדושה בלימודה,בשקידתה ובעיונה".

"אבקש ואפציר כי כולנו כאחד החל מיום חמישי דנן דרך יום שישי ושבת קודש אין עוזבים את הישיבה וה' הטוב יגן בעדינו ויסיר מעלינו כל גזירה קשה", מסיים הרב אזרחי את בקשתו.