אאא

סיפור הגירושין והברית שמסעיר את עיר התורה והחסידות: מתברר, כי גם שמחת ברית מילה של תינוק בן 8 ימים עלולה להוביל למאבק מכוער בין משפחות ולקרע של ממש בין בני זוג ואף לוויכוח על שמו של התינוק.

מדובר בסיפור הזוי שהתרחש בעיר בני ברק במהלך הימים האחרונים, לבני  הזוג - תושבי העיר הנמצאים בהליכי גירושין, נולד בשעה טובה ומוצלחת בן זכר.

בעקבות תלונות שהוגשו לאחרונה ע"י האשה כנגד הבעל, הוצא לאחרון צו הרחקה מביתו ומרעייתו, מה שהוביל לכך שהאם נותרה לבדה עם התינוק.

לאור חילוקי דעות בין בני הזוג ובני משפחותיהם שעסקו בשאלה היכן תיערך הברית, וכמו כן ויכוח על זהותו של המוהל וקביעת שמו של התינוק, פנתה משפחת הבעל לאחד מבתי הדין הידועים בעיר ולטענתה קיבלה פסק דין שחובת קיום מצוות ברית המילה מוטלת על האב, ועל כן הוא יהיה זה שיחליט על כל פרטי השמחה ומקום עריכתה. לדברי משפחת הבעל, פסק בית הדין נשלח לאשה ולמשפחתה על מנת לעדכן אותם בעניין.

בהתבסס על אותו פסק הלכה, קבעו בני משפחת הבעל לקיים את ברית המילה לתינוק בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן שכובד אף לכהן כסנדק, כמו כן, משפחתו טוענת כי סוכם עם אחיה של האשה להביא את התינוק למקום הברית. אלא, שלפתע חלה תפנית בעלילה.

אחיה של האשה, שככל הנראה הסתמך על פסק הלכה שונה, החליט על פי טענת משפחת הבעל לפעול באופן עצמאי ובמקום להוביל את התינוק לביתו של ראש הישיבה, לקח אותו לבית האם שם קיים בעצמו את מצוות ברית המילה וחתך את עורלתו של הרך הנולד כשהוא קורא לו בשם כפי דעת האם ובניגוד לדעתו של הבעל.

בני משפחת הבעל הזועמים, החליטו שלא לוותר ולדבריהם גדולי הדור התירו להם לתבוע את הגיס המוהל שמעל בשליחותו. 

כאמור הסיפור המוזר מסעיר את העיר החרדית בני ברק, כשאברכים ובני ישיבות רבים דנים ומתפלפלים במשמעות ההלכתית של מצוות ברית המילה, והאם הצדק נמצא עם משפחת הבעל או שמא דווקא עם קרובי האשה.