אאא

הלחימה בדרום משפיעה גם על חופשת בין הזמנים של תלמידי הישיבות: אמש (שני), הגיע האדמו"ר מגור לביקור מיוחד במעון הנופש של האדמו"ר מבעלזא בקריית יערים. משיחת האדמו"רים עולה כי ככל הנראה תבוטל חופשת בין הזמנים לתלמידי הישיבות בשתי החסידויות, זאת לאור המצב החמור בארץ. על פי הצפוי, גם מנהלי תלמודי התורה והחיידרים יקבלו הוראה לבטל את ימי בין הזמנים לתלמידים.

במהלך שיחתם, העלו האדמו"רים את נושא חופשת בין הזמנים, והגיעו למסקנה כי לא מן הראוי שבזמן ששוררת מלחמה ייצאו תלמידי הישיבות ותלמודי התורה לחופשה. לדעתם של הרבנים, בתקופה כזאת מן הראוי שבני הציבור החרדי יתגייסו למערכה הרוחנית וירבו בתפילה, באמירת פרקי תהילים ובלימוד דפי גמרא. "זה הזמן שבו אנו היראים לדבר השם צריכים להתחזק ולהוסיף חילים לתורה ולא חלילה להתרשל במשימתנו" נאמר.

 (צילום אילוסטרציה: מאיר אלפסי)
האדמו"רים בצאתם מהפגישה (צילום: בחצרות קודשנו)
הגדלה

יצויין, כי בחסידות גור נהוגה מלכתחילה "חופשה מקוצרת" שמתחילה ומסתיימת באמצע חודש אב, אולם כעת, ככל הנראה, גם עליה ייאלצו תלמידי הישיבות והחיידרים בחסידות לוותר. ההכרעה הסופית בנושא תתקבל בחצר חסידות גור מחר, כשייתכן והחופשה תקוצץ ליום אחד בלבד. בחסידות בעלזא שוקלים גם כן להצטרף ליוזמה, וההחלטה הסופית תתקבל ע"י האדמו"ר בימים הקרובים.

בכ"א אב חל יום היארצייט של האדמו"ר מהר"א מבעלזא, ובתאריך כ"ה אב צפויה להתקיים שמחת בר המצווה לנכד האדמו"ר. ועל פי המסתמן, התלמידים ילמדו בתקופה זו במסגרת מיוחדת בצוותא - כתחליף לחופשת בין הזמנים השנתית.

מדובר בביקור חסידי מיוחד, וזאת על רקע המתח ששרר בחודשים האחרונים בין החסידויות מאז ביטול הנסיעה המשותפת של גדולי הדור לארה"ב במהלך החורף האחרון במחאה על גזירת הגיוס. בשיחתם, אמרו האדמו"רים כי יש לאחד את כל פלגי היהדות החרדית ולפעול באחדות השורות לאור המצב הקשה.