אאא

לקראת נטישת השטריימל הוותיק ומעבר סופי לגסרה סנתטית שלו? הגאון רבי שלמה פפנהיים, חבר הנהלת 'העדה החרדית' אמר במהלך אירוע שנערך אמש (שלישי) ולקחו בו חלק פעילים למען זכויות בעלי חיים, כי יש לעבור לשטריימל שאינו נעשה תוך צער בעלי חיים. 

הרב פפנהיים אמר כי לאור העיסוק הנרחב בנושא צער בעלי חיים, חבישת השטריימל הוותיק, גורמת לחילול השם. מדבריו שהובאו באתר 'מעריב': "היום אנו חיים בתקופה בה מחמירים ועושים רעש בכל העולם על צער בעלי חיים. צריכים להפסיק עם המנהג הזה של פגיעה בחיות".

 (צילום: פלאש 90)
שטריימל, חילול השם? (צילום: פלאש 90)
הגדלה

"יהיו מי שיגידו שהשטריימל הסינתטי לא כל כך יפה. ואני אומר 'מה, אנחנו צריכים להיות יותר חסידים מהבעל שם טוב ותלמידיו שחבשו שטריימל? אני לא מאמין שהשטריימל שחבשו תלמידי הבעל שם טוב היה יותר יפה".  

"היום אנו חיים בתקופה שבה מחמירים ועושים רעש בכל העולם על צער בעלי חיים. יש כאן חילול השם. אני רוצה להסביר: אם בן אדם עובר עבירה בפרהסיה אז בנוסף לעבירה יש עוד עבירה של חילול השם".

"אנחנו לא מדברים על עבירה, על ביטול מצווה. אנחנו בסך הכל מדברים על זה שהשטריימל יהיה סינתטי ולא של חיה. רבותי, יש לי ברוך השם נכדים ונינים שמתחתנים, ואני בא עם השטריימל הבלוי שלי. כשהילדים רצו לקנות לי שטריימל חדש אמרתי להם: רק סינתטי".

צפו: כך מייצרים שטריימל