אאא

בימים האחרונים מתבטא מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן בחריפות רבה נגד שר האוצר ויו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד וזאת בניגוד לסגנונו בדרך-כלל.

ההתבטאויות החריפות באות בפרט על רקע הגזירות הקשות על עולם התורה והקיצוצים הכואבים בתקציבי הישיבות ובפת לחמן של עשרות אלפי אברכים כמו גם בקיצוץ האכזרי בקצבאות הילדים.

לפני כשבוע, ביום שישי, נכנס אחד העסקנים אל מרן ראש הישיבה והציג בפניו את המצב הקשה של הכוללים ועולם הישיבות בשאלה כיצד יש להתמודד כעת.

ראש הישיבה התבטא בחריפות נגד שר האוצר, וחזר שלוש פעמים רצופות על הביטוי הקשה "יימח שמו", שוב ושוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אך מתברר, כי זו אינה התבטאות חריגה של ראש הישיבה נגד יאיר לפיד, הרודף את עולם התורה והציבור החרדי מאז דרכה כף רגלו בפוליטיקה ואף משתמש בציבור החרדי כדי להגביר את השנאה כלפינו ולהביא את התמיכה בו עצמו.

אמש, (מוצאי שבת), בסיום השיעור הקבוע שנערך בביתו בבני ברק עם צאת השבת אמר מרן הגראי"ל שטיינמן כי "אנו נמצאים בחבלי משיח, וכמו בחבלי לידה ככל שמתקרב הלידה החבלים קשים יותר, כך בחבלי משיח, ככל שמתקרבים למשיח הגזירות קשים יותר ומתרבים יותר".

לסיום, איחל ראש הישיבה כי "הקב"ה יעזור שנגיע כבר לגאולה, תכלה שנה וקללותיה", ואז סיים והוסיף התבטאות חריפה נגד לפיד: "שהשם יעזור שמה שחושב לעשות הרשע לפיד יימח שמו לא יעלה בידו".