אאא

משבר ב'הבית היהודי', ראשי הסניפים נגד ההנהגה: בזמן שראשי המפלגה הציונית דתית הגיעו להסכמה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויאיר לפיד להטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה הקדושה שיבקשו להמשיך וללמוד בהיכלי הישיבות, כנראה שבשטח פעילי המפלגה מתנגדים להחלטת בנט ושקד.

במכתב ששלחו 50 ראשי  סניפים של המפלגה לחברי הכנסת מ'הבית היהודי' המפלגה בו הם מביעים התנגדות להטיל סנקציות פליליות על תלמידי הישיבות הקדושות.

ראשי הסניפים כותבים לראשי 'הבית היהודי' כי "ניסוח חוק המגדיר את לומדי התורה , שאינם שותפים בעול זה , כפורעי חוק, מהווה בעיה עקרונית וחינוכית חמורה. וכי זה "יצור פילוג נוראי בעם, תרחיק את נאמני התורה אלו מאלו . היא בוודאי לא תועיל לחיזוק זהותה של המדינה".

 "לימוד התורה הוא יסוד קיומנו וזהותנו כעם. לומדי התורה בישיבות, ציוניות וחרדיות כאחד, הם הנושאים אבוקה זו", כותבים ראשי הסניפים. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חברי הכנסת של הבית היהודי נקראים במכתב של ראשי הסניפים  שלא לשתף פעולה עם כוונותיו של יאיר לפיד ומפלגתו 'יש עתיד':  "ישנם שותפים בקואליציה המובילים כיום קו הנוגד כל קדוש במדינה. הם מובילים גם פגיעה בציבור החרדי בכל תחום היקר לו".

במכתב עליו חתומים ראשי סניפים וראשי והעידה הם קוראים לבית היהודי להתנגד לסנקציות פליליות: "מההיסטוריה אנו למדים שכפיה כנגד התורה היא שהרחיקה את החרדים משותפות במדינה, סגנון כזה בוודאי לא יקרב אותם . שינויים אמיתיים נעשים בהדברות ולא בכפיה, המשיכו להתנגד לפגיעה באחינו, השותפים בנשיאה בעולה של התורה".

יו"ר פורום הבית היהודי בשומרון, דוידי בן ציון, שהוביל את המהלך אומר כי "אין סיבה שתצדיק את הבית היהודי לכניעה ערכית. כרגע נתניהו לא ירצה לפרק ממשלה, לפיד קורס בסקרים ואף מבחינה עניינית ואמיתית אל לנו להסכים להגדרת בחורי ישיבה כעבריינים פורעי חוק".