אאא

ח"כ ישראל אייכלר, התייחס היום בנאום שנשא בכנסת ל"סדר פסח" אותו עורכת רשימת הבית היהודי למען שחרורו של ג'ונתן פולארד. "האמריקאים מתאכזרים ליהונתן פולארד ו"הבית היהודי" נגד יהונתן שטבון, שניהם פעלו למען עמם ואמונתם".

"כל בית ישראל כואב את האכזבה שיונתן פולארד, שהיה יכול להיות פה בליל הסדר, נשאר בכלא. היה נראה שהנה זה בא ובינתיים, כנראה שזה מוקפא. מי ייתן וייצא כבר עכשיו. ראש הממשלה צריך לעשות הכול כדי שזה יקרה" אמר אייכלר. 

הח"כ החרדי מתח ביקורת על התנהלותה של מפלגת הבית היהודי מול ח"כ יוני שטבון: "אבל בעוד "הבית היהודי" מכנס "סדר פסח" למען פולארד יש לי שאלה אליהם. יונתן פולארד פעל בניגוד למדיניות מדינתו והפר את החוק למען עמו, למען אמונתו ולמען אחיו היהודים".

"גם יוני שטבון, עם כל ההבדלות הגדולות מכל הבחינות, הפר בסך הכל את החלטת מפלגתו, למען עמו, למען אמונתו, למען תורתו ולמען השקפתו הלאומית, הוא עשה זאת. גם הוא פעל בניגוד להחלטות המבישות של מפלגתו, הבית היהודי, והוא הצביע נגד הסנקציות הפליליות על לומדי תורה. למה אתם רודפים אותו ומבקשים לחסל אותו פוליטית? הוא הציל את שארית הכבוד של הציונות הדתית בנפילתה לשפל, שייזכר לדיראון עולם".

"האמריקאים באמת מתנהגים באכזריות ופוגעים בכל מה שהם יכולים נגד יונתן פולארד. זה באמת לא בסדר. אבל גם "הבית היהודי" פועל נגד יהונתן שטבון, בכל מה שהם יכולים. הבטיחו לא לנוח עד שיחוסל פוליטית. מה אתם מצפים מהגויים האמריקאים, כשאתם מתנכרים כך לבני עמכם החרדים ולחבר סיעתכם יהונתן?" – שאל הרב ישראל אייכלר".   

"כמובן שאין דמיון למה שעשה פולארד לבין מה שעשה שטבון. בהתאם לכך גם ההבדלים בעונש. שניהם בעלי השם יהונתן, יזכרו בהיסטוריה, כל אחד בתרומתו לעם ישראל. אך אנשי "הבית היהודי", חייבים להפסיק את החרמות נגד יהונתן שטבון. וכן, הם חייבים גם לאפשר לממשלה להביא הביתה את יהונתן פולארד" אמר.