אאא

במהלך מבצע "צוק איתן" התרחשו ניסים רבים למשפחות שבבתיהן נחתו רקטות וסיפורים רבים אחרים שהתרחשו במהלך המנוסה אל חדרי הממ"ד. אחד מאותם סיפורים התרחש אמש (רביעי) במהלך ירי הרקטות לעבר ערי המרכז.

היה זה כאשר מאות חניכים בעלי צרכים מיוחדים, יצאו לנופש ב"גן ונופש" בפתח תקווה, ובמהלך שהותם לא נרשמו אירועים ביטחוניים חריגים.

אלא שכעשר דקות אחרי עזיבתם את החצר, בה שהו במשך כל יום במשך שבועיים ימים, נשמעה אזעקת צבע אדום באזור ושרידי רקטה נפלו בשטח החצר בו שהו קודם לכן מאות החניכים.

כמה רגעים אחרי, בעל המקום פנה לאחראית ושאל בהיסטריה: "האם כולם כבר עזבו את השטח?". האחראית השיבה "כן", אך המנהל הקשה שוב "את בטוחה? גם הצוות?", והיא השיבה בחיוב. "אז תרשמי אותי לכולל", הוא אמר ללא כל היסוס. האחראית שלא הבינה את פשר בקשתו משום שמדובר באדם חילוני לכל דבר.

"הרגע היה יירוט של רקטה בדיוק מעל שטח הכינוס שלכם עם הילדים. בדיוק במקום שעמדתם ושרתם 'תהא השעה הזאת שעת רחמים ועת רצון מלפניך'", הוא סיפר כשקולו רועד. "אני מצלם את היירוט ורועד, אני מתחיל להאמין שאתם צודקים ואכן יש מישהו שם למעלה".

בשיחה עם "כיכר השבת" הגיבה האחראית ותהתה "כמה אנשים בדור הזה יכולים לומר שראו כזה נס עין בעין? כמה טוב ומשמח לקבל כזה חיזוק למעשי החסד והצדקה שאנחנו עושים. צריך להתחזק ב"בין אדם לחברו", זה מה שיביא לנו גאולה!".